25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dorfin Grant Thornton będzie przetwarzał nasze dane?

3 min read

Dzisiaj w witrynie UMiG w Tucholi pojawiła się niezwykle bulwersująca informacja…

Prosimy o udzielenie odpowiedzi na pytania z ankiety nt. aktualnej sytuacji Waszych przedsiębiorstw. Ankieta jest całkowicie anonimowa.

Wyniki ankiety będą gromadzone i wykorzystywane przez firmę Dorfin Grant Thornton w celu opracowywania Strategii Rozwoju Obszaru Społeczno-Gospodarczego powiatu tucholskiego. Wypełnienie ankiety zajmie kilka minut, a zebrane informacje ułatwią nam zaplanowanie działań prowadzących do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

Dalsza informacja rozwinięta została o link do specjalnej ankiety, którą władze miasta podsyłają nam do wypełnienia.  Przyjrzyjmy się bliżej tej sprawie.

Cóż to za firma chce przetwarzać nasze, podobno anonimowe dane? Jej pełna nazwa brzmi: Dorfin Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o, czyli co, kolejna firemka zewnętrzna z aspiracjami, poszukująca zarobku w porozumieniu z samorządem. Pytanie, dlaczego o tej sprawie nikt nie opowiedział nam podczas ostatniej sesji Rady Miasta?

Kolejne informacje.  Firma zajmuje się szeroko pojętym doradztwem finansowym. Pomaga przedsiębiorcom, Jednostkom Samorządu Terytorialnego oraz osobom prywatnym w zdobywaniu zewnętrznego finansowania na różnego rodzaju inwestycje. Specjalizuje się w pisaniu studiów wykonalności, biznesplanów, wniosków dotacyjnych z UE.

Firma pomaga? A w czym nam może pomóc, skoro mamy swoją urzędnicza armię, która bez trudu ustali swoje statystyki i określi strategię rozwoju gminy. Czy to aż takie trudne? Raczej nie, wystarczy chcieć, a nie płacić komuś z zewnątrz pieniędzmi z naszych podatków.

Firma DORFIN funkcjonuje podobno na rynku finansowym od 2003 roku, na zdrowie. Działa głównie w obszarach doradztwa finansowego i inwestycyjnego oraz pozyskiwania funduszy dotacyjnych dla sektora publicznego, biznesu oraz innych podmiotów, takich jak uczelnie, kościoły i NGO. Doradzamy w zakresie marketingu i promocji, rozwoju eksportu, PPP, energii odnawialnej, gospodarki odpadami, restrukturyzacji i innych.

Prowadzi szkolenia dla potencjalnych beneficjentów z sektora publicznego i prywatnego, tworzy autorskie projekty szkoleniowe oraz przygotowujemy szkolenia na zamówienie . Służy również pomocą w zakresie tworzenia stron internetowych.

Dla każdego coś miłego, ciekawy sposób zarabiania pieniędzy. Zadajmy w takim razie inne pytanie, czy na podstawie danych, które być może wspaniałomyślnie przekażemy w cudze ręce, czy firma potrafi ściągnąć do naszej gminy kapitał zewnętrzny, dokonać pertraktacji, a następnie lobbować na korzyść mieszkańców w taki sposób, aby pojawiły się nowe miejsca pracy, które nie będą uwłaczały miałkością zarobków? A może firma potrafi w jakiś cudowny sposób spowodować, że Tuchola z głębokiej zapaści gospodarczej i społecznej powróci na poczesne miejsce lidera, jak onegdaj, zanim w nieformalnym rankingu jednej z gazet, znalazła się w regionie na przedostatnim miejscu?

Śmieszne. Liczymy na pełną informację władz miasta w sprawie nieoczekiwanego rozpoczęcia działalności firmy Dorfin w Tucholi,  podczas najbliższej sesji RM w czwartek.

________________

(red.)

 Źródło

 Źródło

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook