30 października 2020

Dostrzegamy pozytywne sygnały ze Starostwa Powiatowego. ZARZĄD POWIATU SPOTKAŁ SIĘ Z NAJWIĘKSZYMI PRZEDSIĘBIORCAMI POWIATU I WOJEWÓDZTWA

2 min read

W przedświątecznym tygodniu miały miejsca dwa ważne spotkania dotyczące współpracy z przedsiębiorcami.

 Z inicjatywy Michała Mroza Starosty Tucholskiego w przedświąteczny poniedziałek w ZPUH w Bysławiu odbyło się spotkanie z właścicielem firmy Panem Januszem Kiedrowskim. W spotkaniu uczestniczyli Jerzy Kowalik Członek Zarządu Powiatu, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Sportu, Henryka Dziurzyńska Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i Jerzy Kornaś  Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych. Ustalono wstępne zasady współpracy firmy z ZSLiT pod kątem możliwości przeprowadzania praktyk i zatrudnienia naszych absolwentów. W czasie spotkania poruszono także sprawy działania PUP w kontekście obszaru współpracy z pracodawcami. W najbliższym czasie dojdzie do spotkania, na którym strony dokonają uszczegółowienia omawianych zagadnień.

Kolejne spotkanie odbyło się w piątek 3 kwietnia,  Michał Mróz Starosta Tucholski wraz z Jerzym Kowalikiem Członkiem Zarządu Powiatu, Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Zdrowia i Sportu gościli w firmie PESA  Bydgoszcz S.A., gdzie podjął ich Pan Sebastian Kamecki  Z-ca Dyrektora Produkcji i Techniki, Szef Produkcji. Pan Sebastian Kamecki omówił rozwój i historię zakładu i perspektywy na przyszłość. W toku spotkania rozmawiano o możliwości współpracy szkół powiatowych i firmy PESA. Ustalono, iż po uzgodnieniu agendy dojdzie  do kolejnego spotkania precyzującego zasady ewentualnej współpracy. Pan Starosta wraz z Członkiem Zarządu zwiedzili zakład zapoznając się z procesem technologicznym i tokiem produkcji.

_________________

(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook