27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dotacje na drogi dojazdowe do pól uprawnych

2 min read

fot. Mikołaj Kuras

Blisko 6 milionów złotych z budżetu województwa trafi w tym roku do samorządów lokalnych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Uroczyste wręczenie umów z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego i członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia odbyło się we wtorek (7 lipca) w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

– Co roku kujawsko-pomorskie samorządy gminne korzystają z dotacji na budowę i modernizację dróg dojazdowych. To małe, jednak niezwykle ważne inwestycje. Utwardzone, odwodnione drogi ułatwiają dojazd lokalnym mieszkańcom do pól uprawnych i poprawiają komfort ich codziennej pracy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Podpisywane umowy dotyczą dofinansowania budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W tym roku na realizację 64 inwestycji drogowych prowadzonych przez samorządy gminne trafi blisko 6 milionów złotych. Środki przeznaczone na ten cel pochodzą z należności i opłat rocznych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji. O wsparcie wnioskują samorządy lokalne naszego regionu, zaś podziału tych środków dokonuje zarząd województwa kujawsko-pomorskiego. Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia modernizacyjne polegają na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni, budowie zjazdów i odwodnieniu dróg. Długość budowanych lub modernizowanych w tym roku dróg dojazdowych do pól uprawnych wynosi ponad 42 kilometry.

Umowy na drogi dojazdowe do gruntów rolnych w liczbach:

  • w tym roku dofinansowanie pozwoli na realizację 64 inwestycji drogowych na terenie 19 powiatów
  • długość modernizowanych dróg w ramach wręczonych umów to 42,3 kilometra
  • łączna kwota dofinansowania to 5,96 miliona złotych
  • w latach 1999-2019 zmodernizowano 2 183 kilometry dróg
  • samorząd województwa wsparł przedsięwzięcia łączną kwotą ponad 102,5 milionów złotych.

(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook