2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

DOZWOLONE OD LAT 15-STU: Koniec laby, czas wziąć się do pracy. Witaj…szkoło?

2 min read

Dla tych wszystkich, którzy nie zauważyli, mamy złe wiadomości. Właśnie zakończyły się wakacje, a od jutra rozpocznie się dzień jak co dzień w…szkole. Oczywiście ta informacja dotyczy głównie dzieci i młodzieży, chociaż i nauczyciele markotnieją na myśl, że jutro zobaczą  swoje „ukochane maleństwa”. I tak będzie przez najbliższe kilka miesięcy.

Tuchola ponownie zaludni się, jednak nie z powodu przybycia gości – turystów, a niezliczonych rzeszy dzieci i młodzieży. Właściciele sklepów i barów sąsiadujących ze szkołami wreszcie odetchną, mając już za sobą widmo śmierci głodowej z braku…klientów.

Ukochane miejsce „za sklepem”, tak licznie odwiedzane przez „dzieciątka z zawodówki”, znowu będzie pełne pustych puszek po piwie i  papierosowych petów. Wszyscy się cieszą, nawet policjanci, którzy od lat legitymują „milusińskich pod wpływem”, tylko po to, aby po chwili spisać „zbrodniarzy” i…wypuścić – bo tak nakazuje prawo.

Młodość ma swoje prawa, chociaż za naszych czasów…, no dobrze, bez moralizowania. W sumie wszyscy cieszą się z tego, że rozpoczyna się nauka, zakończą się nocne wybuchy, wycia na „Rondzie Samobójców” i Małpim Gaju, zapomnimy o młodych motocyklistach, którzy lamią powszechne prawo ciążenia na ulicy Świeckiej i w Rudzkim Moście. Słowem sielanka?

Nic podobnego, pousycha trochę drzew w wyniku ograniczonych możliwości młodych pęcherzy, sprzątający klatki schodowe blokowisk, załamywać będą ręce, pracujący w pobliskich piwnicach, a lokalne śmietniki i polbruki lepić się będą od „zużytych” gum, wszelakiego rodzaju i gatunku.

Ale co tam…, kształcić się będą niezliczone rzesze adeptów, ćwiczących szare komórki, być może, za kilka lat ci młodzi / gniewni zastąpią kompetencjami tych, którzy codziennie decydują i popełniają miliardy gaf, za które płacimy my – podatnicy.

 

Słowem…, życzymy wszystkim spokojnego Nowego Roku Szkolnego 2012 / 2013, nie zmarnujcie swojej szansy, bo inaczej kolejnym miejscem Waszych spotkań będzie… zmywak w Irlandii, Wielkiej Brytanii lub pobliski kanał ciepłowniczy.

🙂

Zespół TOKiS – PRESS

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook