8 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dożynki 2017 Linówek – Byłyczek

2 min read

26 sierpnia 2017 r. odbyły się Dożynki Gminne w Linówku. Organizatorami tegorocznych Dożynek były dwa sołectwa Byłyczek i Linówek.

Około godziny 15:00 pochód dożynkowy z wieńcami przemaszerował przez przepięknie udekorowaną miejscowość. Na terenie przy świetlicy wiejskiej w Linówku odprawiona została polowa msza dziękczynna z poświęceniem wieńców oraz pochodem ofiarnym. Starostami dożynek byli Alicja Lipkowska i Janusz Piesik. Podczas imprezy na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta wraz z Mażoretkami oraz Kapela „Jucha” z Dąbrówki. Po raz pierwszy, przed szeroką publicznością, wystąpił Zespół Tańca Ludowego „Śliwiczanie”, który połączył siły z Zespołem Wokalnym „Septet”. Młodzi artyści od kilku miesięcy, w Gminnym Ośrodku Kultury, przygotowywali program na tę okazję.


Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych przeprowadzone zostały konkursy przez LGD Bory Tucholskie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach. W trakcie dożynek po Mszy Św. Komitet Społeczny „Solidarni z Poszkodowanymi” z Powiatu Tucholskiego przeprowadził zbiórkę na rzecz poszkodowanych podczas nawałnicy z 11/12 sierpnia 2017 r. Udało się zebrać kwotę 1976,00 zł i 5,20 euro. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Tradycyjny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najpiękniejszą bryczkę oraz najpiękniejszy wóz dożynkowy, rozstrzygnęliśmy poprzez głosowanie sołtysów. 


Wyniki konkursów:


Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy:
I MIEJSCE – Sołectwo Okoniny Nadjeziorne
II MIEJSCE – Sołectwo Brzeźno
III MIEJSCE – Sołectwo Lińsk


Za udział w konkursie nagrody otrzymały następujące sołectwa: Lipowa, Laski, Krąg, Byłyczek, Brzozowe Błota, Śliwice.

Konkurs na najpiękniejszą bryczkę:
I MIEJSCE – Piotr Goździelewski
II MIEJSCE – Zenon Dejnowski
III MIEJSCE – Jan i Damian Prondziński

Konkurs na najpiękniejszy wóz dożynkowy:
I MIEJSCE – Sołectwo Śliwice
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.


sliwice.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook