12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Drezyną po torach…

2 min read

Kiedy w Gostycynie i okolicach roznosi się klasyczny  dźwięk klaksonu pociągu, wielu zastanawia się czy na linię kolejową Tuchola – Pruszcz Bagienica – Koronowo, wróciły pociągi. Przeciwnie, to charakterystyczny sygnał drezyny jeżdżącej po torach należącej do Pana Tomasza Rybackiego z Gostycyna.

 

12_tr_pan_tomasz_za_sterami_drezyny_2.jpg

Pan Tomasz za sterami drezyny.

Pan Tomasz to niezwykle ciekawy i wszechstronny człowiek z pasją. Choć zawodowo pracuje w innym fachu,  prywatnie jest pasjonatem kolejnictwa i wszelkiej techniki w szerokim tego znaczeniu. Stara się uchronić od zniszczenia zabytki i pamiątki kolejowe.  Swoim hobby zaraził znajomego, który pomógł mu skonstruować drezynę. W efekcie powstała drezyna spalinowa, którą po  zapomnianym kolejowym szlaku, obwozi mieszkańców i turystów. Piękne widoki w połączeniu z zabytkowymi budynkami i urządzeniami kolejowymi, dostarczają niesamowitych wrażeń.

5tr.jpg

 

Pan Tomasz jest również przykładem społecznika. Mając na uwadze dbanie o dobro wspólne, wziął sobie za cel odtworzenie drogi brukowej biegnącej wśród alei kasztanowej (ul. Dworcowej) w Gostycynie. Oczyszczone ze śmieci i krzaków przydrożne rowy i pobocza oraz zamontowana stylizowana ławka, dziś przypomina alejki występujące w parkach zdrojowych.

1_tr.jpg

Aleja kasztanowa (ul. Dworcowa w Gostycynie).

11_tr_lawka_w_alei_kasztanowej.jpg

 

W gminie mamy wielu ludzi z pasją, którzy  kochają to co robią i potrafią zarazić tym innych  ludzi  – mówi wójt Ireneusz Kucharski. Pana Tomasza również śmiało możemy wpisać  na listę  mieszkańców „pozytywnie zakręconych”. Gdy opowiada o swojej pasji odnosi się wrażenie, że jego doba jest dłuższa niż przeciętnego człowieka. Dziękujemy za jego społeczną pracę.

Jeśli mają Państwo ochotę przeżyć przygodę i zabrać się na przejażdżkę z Panem Tomaszem, podajemy numer telefonu: 603 411 274.

Zachęcamy !

2_tr.jpg

Zdjęcia udostępnione przez pana Tomasza Rybackiego.

 

 

”Najsmutniejsi ludzie, jakich w życiu spotkałam, to ci, którzy nie interesują się niczym głęboko. Pasja i zadowolenie idą ze sobą w parze, a bez nich każde szczęście jest wyłącznie chwilowe, nie ma bowiem bodźca, który by je podtrzymywał.”

                                                                                                              Nicholas Sparks

 


(red.)

gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook