13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Droga, która łączy Raciąż z Wysoką obrosła już prawie legendą. Jest własnością powiatu i jej stan jest bardziej niż opłakany.

W obecnej chwili śmiało można się pokusić o stwierdzenie, że to pobojowisko lub jeszcze bardziej złośliwie, arteria, która wygląda tak, jakby spadł na nią deszcz meteorytów.

Zniszczenia są tak wielkie, że każdy jej doraźny remont mija się z celem. Niestety, to tylko subiektywne stwierdzenie, rzeczywistość jest prozaiczna.

Droga nie jest bardzo uczęszczaną, niemniej na jej końcu znajduje się wieś, a w niej również nasz lokalny DPS. Wysoka zachęca też do odwiedzin turystów z prostej przyczyny – walorów krajobrazowych. W każdej innej sytuacji i przy inwencji mieszkańców miejsce to jawi się jako idealna baza wypadowa, z kwaterami do wynajęcia dla letników.

Dobry dojazd to podstawa, a ten zwyczajnie nie istnieje i niestety w tej kwestii nie ma dobrych rokowań, bo po naszej ostatniej interwencji już wiemy, że na naprawę brakuje pieniędzy. Co w takim razie można zrobić? Chyba tylko jedno – połatać to, co pozostało wraz z wyrównaniem poboczy, które są konieczne, aby dwa auta mogły się swobodnie minąć.

Polecamy pod uwagę samorządowcom.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook