22 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Drogi osiedlowe w Rudzkim Moście zostaną utwardzone!

2 min read

Jest skutek pisma, które wystosowali mieszkańcy ulicy Myśliwskiej w Rudzkim Moście (gm. Tuchola), a którego treść odczytał podczas ostatniej sesji Rady Miasta, jej przewodniczący, Pan Paweł Cieślewicz.

Pan Burmistrz miasta mówi jasno i prosto, że wszystkie ulice wymagające przebudowy zostaną utwardzone, to tylko kwestia czasu. Wszystko uzależnione jest od środków (pieniędzy) i dość żmudnej drogi formalnej. Niemniej, jeszcze w tym roku należy spodziewać się prac przy cmentarzu (Rudzki Most), aby zakończył się odwieczny problem z kałużami i żeby odwiedzający to miejsce mogli dotrzeć do celu „suchą nogą”. Zbliża się też szczęśliwy finał dla mieszkańców ulicy Bractwa Kurkowego, obecny etap przebudowy  jest jeszcze formalnie procedowany.

TOKiS – PRESS przez ostatnie trzy dni dokładnie przyglądał się sytuacji na tym osiedlu, zwłaszcza po dość obfitych opadach deszczu. Odwiedziliśmy i monitorowaliśmy wszystkie ulice, które pozbawione są utwardzonej nawierzchni. Nie było dramatu, ale wcześniejsze fotografie, które otrzymaliśmy od mieszkańców i to wykonane w różnych porach roku, zdają się zaprzeczać naszym wnioskom. Z nich wynika, że są sytuacje, gdzie dochodziło do dramatów, ulice zamieniały się w potoki, a woda docierała aż do wnętrza domostw.

Fot. Ada Warszyńska

Fot. Ada Warszyńska

Fot. Ada Warszyńska

Fot. Ada Warszyńska

Zauważyliśmy też, że sporo prac przy utwardzaniu osiedlowych ulic w Rudzkim Moście już wykonano i rzeczywiście nie można do końca zgodzić się z tym, że to osiedle zostało w jakiś sposób pominięte na tle innych miejskich i gminnych inwestycji. Większość prac została wykonana, nowe zadania są podejmowane i szczęśliwie finalizowane. Z wypowiedzi Pana Burmistrza wynika jedno, mieszkańcy doczekają się zmian, potrzeba jeszcze odrobiny cierpliwości.

Do tematu powrócimy już wkrótce.


(red.)

fot. Ada Warszyńska.

 

To prawie protest mieszkańców ulicy Myśliwskiej w Rudzkim Moście

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook