29 października 2020

Drugi dzień poszukiwań pani Elżbiety dobiega końca

3 min read

Ratownicy są świadomi tego, że cenny czas nieubłaganie upływa, jednak wszyscy mają nadzieję, że być może wydarzy się cud i zaginiona odnajdzie się.

Niestety, informacje są bardziej, niż skromne. W tej chwili w rejonie Leśnictwa Różanek teren przeczesuje około 100 osób. Na miejscu pojawiły się kolejne pojazdy, na jednym z nich zamontowany jest niezwykle silny reflektor, rozpoczyna się kolejna noc. Na miejscu ponownie są nasi koledzy z portalu Tucholanin 24.

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od telefonu do KPP w Tucholi. Dyżurujący policjant potwierdza, pani Elżbieta nie odnalazła się, to smutna wiadomość, ale nie wszystko jeszcze stracone.

W Lipowej Tucholskiej trwa poruszenie. Sztab urządzono w wiejskiej świetlicy, to centrum akcji. Uczestniczący w niej niechętnie udzielają informacji, to oczywiste, trwa tutaj wojna nerwów. Pojawił się nawet śmigłowiec, jednak nie wiemy, czy na jego pokładzie znajduje się kamera termowizyjna, niestety, pogoda pogarsza się, maszyna odlatuje. Na miejsce ciągle docierają nowe osoby, wszyscy przyłączają się do poszukiwań. Z Gdańska przybywają przewodnicy z pasami tropiącymi, wszyscy mają nadzieję, że niezawodne psie nosy będą skuteczniejsze od techniki.

W tej sprawie jest sporo niejasności, sporo pytań, jednak najczęściej powtarzającym jest to: dlaczego starsza, schorowana osoba pozostała bez opieki? Z doświadczenia wiemy, że czasami drobiazg decyduje o lawinie wydarzeń, wszystko wskazuje na to, że to właśnie taka chwila.

Cieszymy się, że nasza prośba o pomoc w kolportażu informacji do innych lokalnych portali, znalazła takie zrozumienie. Dzisiaj, praktycznie wszystkie media traktują to wydarzenie jak priorytet. Każde prezentuje fotografię, którą nadesłano wpierw do nas i to również jest dość niezwykłe. Dlaczego ta jedyna udostępniona przez policjantów fotografia jest tak złej jakości i zapewne mocno nieaktualna? Czy w rodzinnym domu pani Elżbiety nie było lepszej?

Z nowych informacji istotną jest ta, że istnieje prawdopodobieństwo, że zaginiona porusza się w pobliżu głównych szlaków drogowych kierując się być może w stronę Rosochatki. ratownicy wiedzą o tym, ale w dalszym ciągu pani Elżbiety nie odnaleziono. dzisiejsza noc będzie długa, być może decydująca.

Wyścig z czasem trwa…

Już za kilka godzin zaprezentujemy materiał filmowy z Lipowej Tucholskiej. Zaglądajcie do nas, dzięki kolegom z Reportera 24, jesteśmy w centrum wydarzeń.

____________________________

Uzupełnienie, właśnie otrzymaliśmy informacje od pana Komendanta KPP w Tucholi o tym, że w trakcie poszukiwań użyto również kamer termowizyjnych. Niestety, wszystkie próby odnalezienia zaginionej spełzły na niczym. Obecnie policjanci zmieniają taktykę i rozważają inne scenariusze i dostosowują do nich swoje działania.

Apelujemy, jeżeli macie Państwo jakiekolwiek informacje o zaginionej, nawet najbardziej absurdalne informujcie, inaczej wszyscy przegramy. TOKiS – PRESS od wczoraj pracuje w systemie non – stop, do Waszej dyspozycji pozostaje nasza skrzynka pocztowa – tokistuchola@gmail.com kontrolowana co 10 minut oraz numery alarmowe policji widoczne na lewym marginesie.

___________________

(red.)

Fot.

Artur Wnyk (blog)

www.dobrerowery.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook