24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Druhowie z Kęsowa z uprawnieniami pilotów

1 min read

Kęsowska Ochotnicza Straż Pożarna – druhowie nie tylko dobrze się prezentuje, ale i są skuteczni,  a wszytko dzięki wyćwiczonym umiejętnościom i wsparciu finansowemu z różnych źródeł. Druhowie z Kęsowa, jako nieliczni mogą poszczycić się również tym, że wśród sprzętu, na honorowym miejscu, znajduje się specjalny dron – nieocenione urządzenie przy działaniach np. rozpoznawczych.

Gmina Kęsowo „idzie z duchem czasu”, a jej wójt stawia na nowoczesność, a ta stuka do naszych drzwi każdego dnia. Dron został zakupiony, ale aby wzbił się w powietrze zgodnie z prawem, potrzeba spełnienia specjalnych procedur, a jedną z nich jest zdobycie uprawnień do kierowania bezzałogowcami. I właśnie ten etap zakończył się bardzo pomyślnie dla dwóch strażaków. Obaj panowie przeszli pomyślnie szkolenie oraz egzaminy, a dokument, który im wręczono, upoważnia ich do wykonywania lotów nawet w specyficznych warunkach.

Kursy, kursami, ale teraz potrzeba praktyki, wpierw, by utrwalić wiedzę i umiejętności w sterowaniu, a do tego, jak doskonale wiemy, potrzeba codziennej praktyki, aby loty były precyzyjne, a co najważniejsze bezpieczne, również w pomieszczeniach zamkniętych.

Wysokich lotów, również tych bez widoczności…


(red.)

Pierwszy latający robot trafił do rąk strażaków z OSP W KĘSOWIE

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook