23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Druhowie z OSP w Bysławiu proszą o wsparcie przy zakupie wozu

2 min read

My druhowie z OSP Bysław od pokoleń niesiemy bezinteresowną pomoc bliźniemu, ratując życie i mienie. Teraz to my potrzebujemy Waszej pomocy!

Pomóżcie nam w zakupie nowego lekkiego samochodu ratownictwa technicznego. Nasz obecny wysłużony („w pełni pełnoletni”) samochód ratownictwa technicznego coraz częściej odmawia nam posłuszeństwa. Jego niedyspozycja sprawia, że nie jesteśmy w stanie nieść skutecznej pomocy bliźniemu. Część pieniędzy zorganizowaliśmy już sami, ale koszt nowego lekkiego samochodu to ponad 250 000 zł. Sami nie jesteśmy w stanie tego dokonać. Razem możemy więcej!

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu od ponad 140 lat nieprzerwanie niesie pomoc bliźniemu. Od 1995 roku została włączona do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Druhowie z tej jednostki uczestniczą średnio w około 100 zdarzeniach rocznie, ratując życie i mienie osób nie tylko z terenu naszego powiatu.

Poza działalnością ratowniczą pełnimy ważną rolę edukacyjną i kulturalną w społeczeństwie. Często uczestniczymy w rozmaitych działaniach, szkoleniach na rzecz społeczeństwa lokalnego. Jesteśmy inspiratorem wielu akcji z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa, pierwszej pomocy i krzewienia postaw pro-społecznych. Prowadzimy często pokazy i szkolenia z pierwszej pomocy dla przedszkolaków, uczniów szkoły i mieszkańców wsi. Nasza jednostka zaangażowana jest w spieranie lokalnych organizacji kulturalnych działających na terenie naszej gminy, powiatu. Do najważniejszych akcji, w których uczestniczymy są: „Niezapomniane nutki”, „Dzień Niepodległości”, „Bezpieczne wakacje”, „Szlachetna paczka” itp.

Jak wesprzeć strażaków? https://zrzutka.pl/tzh49c


(m.)

https://zrzutka.pl/tzh49c

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook