4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Duma starostwa gotowa w 75 procentach

2 min read

Jest wspaniały, ma gigantyczne rozmiary i wkrótce stanie się drugim domem dla wielu osób. Wbrew plotce nie jest to kolejny szklany dom, który stanie się nikomu niepotrzebnym biurowcem, przeciwnie, kilkadziesiąt pomieszczeń będzie miało szczególne przeznaczenie. Dom będzie służył ludziom w potrzebie – Powiatowe Centrum Wsparcia w Tucholi  jest już gotowe w 75 procentach!

Na bazie starego domu dziecka w Tucholi, dokonano planistycznego majstersztyku i połączono stare z nowym. Powstał wielki budynek o kubaturze budzącej zawrót głowy – 3296, 73 m kwadratowych powierzchni użytkowej. Dom został wykonany w taki sposób, że jeżeli zajdzie tego potrzeba, można go rozbudować o kolejne metry. Składa się z czterech kondygnacji, włączając w całość wspaniałe pomieszczenia piwniczne, które docelowe też już mają swoje przeznaczenie. Obecnie trwa tam układanie glazury. Dom wszechstronnie przygotowano z myślą o niepełnosprawnych, również tych poruszających się na wózkach. Przestronne, pięknie doświetlone światłem słonecznym korytarze, dają komfort poruszania się. Przestronne pomieszczenia, łazienki, sala konferencyjna i wiele, wiele innych miejsc podkreśla, jak przemyślany i funkcjonalny będzie to budynek.

Pani kierownik PCPR-u ma prawie dwanaście milionów powodów do tego, by się uśmiechać, bo właśnie tyle złotówek kosztował będzie nowy gmach, który wyposażono w nowoczesne rozwiązania w tym windę, oraz prawie czterdzieści miejsc parkingowych na zewnątrz, całość z pewnością będzie prawdziwą wizytówką naszego powiatu, na równi z tucholskim ZAZ-em.

Budowa trwa, prace wykonuje świetna firma spod Chojnic, a kierownik budowy wydaje się optymistycznie podchodzić do terminu ukończenia inwestycji, a ta nastąpi ostatniego dnia grudnia br.

Reszty dowiemy się z filmu, który specjalnie dla naszych czytelników i widzów, przygotowała redakcja TOKiS – PRESS TV.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook