12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dwa piękne gesty i pomoc w postaci maseczek płynie do mieszkańców

1 min read

Fot. art-madam.pl

Ten ruch narodził się spontanicznie, jak powiat długi i szeroki, pojawiły się cenne inicjatywy społeczne polegające na tym, aby teraz w jakiś sposób wspomóc osoby, które potrzebują zabezpieczeń przez koronawirusem. Ruszyły maszyny do szycia, obsługiwane wprawnymi ruchami pań i panów. Tę pracę zauważyły władze samorządowe starostwa, które właśnie przez chwilą nadesłały nam ważną informację, która wszystkich ucieszy.

Oto ona:

W związku z rosnącymi potrzebami mieszkańców naszego powiatu Starosta Tucholski postanowił wesprzeć instytucje, firmy i osoby prywatnym szyjące i przekazujące nieodpłatnie maseczki ochronne potrzebującym. Planowany jest zakup materiału i nieodpłatne przekazanie go do dalszej obróbki wolontariuszom. Maseczki z tkaniny nie są wystarczającą formą ochrony w szpitalach czy w bezpośrednim kontakcie z osobą zarażoną, jednak udowodniono ich pozytywny wpływ, na ograniczanie rozprzestrzenia się epidemii. Dodatkowo można je dodatkowo zdezynfekować po wypraniu – żelazkiem!

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 52 55 90 743 lub e-mailem promocja@tuchola.pl w celu ustalenia zapotrzebowania i sposobu przekazania wsparcia.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook