30 października 2020

Dwaj złodzieje chcieli sobie „tylko pojeździć”

1 min read

Dwóch mieszkańców gminy Cekcyn wsiadło do nieswojego samochodu, żeby sobie nim pojeździć. Po trzech godzinach jazdy uszkodzony samochód porzucili. Minęło kilka godzin od zdarzenia, a sprawcy (19 i 16l.) byli już w rękach miejscowej policji. Starszy  usłyszał już zarzut z kodeksu karnego, młodszy odpowiadać będzie w sądzie dla nieletnich.

W miniony piątek (28.11)  dyżurny tucholskich policjantów otrzymał zgłoszenie o tym, że w Cekcynie stoi porzucony  volkswagen polo z wybitą szybą. Policjanci dotarli do właściciela auta. Okazało się, że w nocy w Cekcynie nieznany sprawca wszedł w na teren ogrodzonego parkingu skąd wyjechał samochodem. Funkcjonariusze z miejscowego posterunku policji przystąpili do wyjaśnienia sprawy. Na podstawie zebranego materiału jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o dokonanie tego czynu.

Okazali się nimi  mieszkańcy gminy (19 i 16-l.). Młodzi ludzie wyjaśnili, że samochodem chcieli sobie tylko pojeździć. 19-latek usłyszał już zarzut dotyczący krótkotrwałego użycia samochodu. Za takie przestępstwo grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. 16-latek został przesłuchany jako sprawca czynu karalnego. Teraz materiały dotyczące jego zachowania trafią do sądu rodzinnego. O jego dalszym losie zadecyduje sędzia zajmujący się sprawami nieletnich.

___________________

(red.)

Policja  – Tuchola

Fot. TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook