29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dyskusyjny Klub Książki w Kęsowie już działa!

1 min read

unnamed

Dzisiaj w nowych progach Biblioteki Publicznej w Kęsowie odbyło się pierwsze, robocze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tłumów nie było. Jednak na przekór wszystkiemu, wraz z piękną, słoneczną pogodą za oknem, udało się. Wreszcie ruszymy z czytelnictwem w bardziej oficjalny sposób.

Dzisiaj wybieraliśmy książki na przyszłe spotkania, dzisiaj omawialiśmy sposób naszego funkcjonowania. To właśnie dzisiaj staliśmy się zauważalni.
Czy można dyskutować o książkach?
Jak najbardziej. Długo, ciekawie. Nie muszę chyba nikogo przekonywać do tego, że książki istnieć będą tak długo, jak istnieć będzie ludzkość, a pokolenia, mimo elektronicznych nowości wracać i odnosić się będą do tradycyjnych źródeł. Bo nikt i nic nie zastąpi papierowej książki!

Dyskusyjny Klub Książki w Kęsowie jest dowodem na to, że w naszej gminie czytelnictwo rośnie z roku na rok. W zeszłym roku wypożyczyliśmy ponad 9000 książek na nieco ponad 450 czytelników.

Już podjęliśmy temat zaproszeń autorów w ramach spotkań DKK. Zapowiada się nie tylko ciekawie. A przyszłych członków DKK zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w pierwszy poniedziałek listopada, tj. 3 listopada 2014r. o godzinie 17:00.

______________________

Agnieszka Krizel

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook