18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Działania „Motocykliczni” na kujawsko-pomorskich drogach

1 min read

„Motocykliczni” to kolejne działania przeprowadzone przez kujawsko-pomorskich policjantów na drogach regionu. Niestety nie obyło się bez mandatów i zatrzymanych uprawnień do kierowania. Najczęściej popełnianym wykroczeniem, jakie odnotowali policjanci, było przekroczenie dozwolonej prędkości.

Wczoraj (26.07.20) kujawsko-pomorscy policjanci w godzinach 6:00–22:00 prowadzili działania po nazwą „Motocykliczni”. Akcja ta ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie kierujących jednośladami. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, ale także zwracali uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W działaniach wzięło udział 216 policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali 1 565 kierujących, ujawnili 787 wykroczeń, w tym 552 za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 48 dowodów rejestracyjnych oraz 13 praw jazdy.

Zbyt szybka jazda to nie tylko jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji, ale także zdecydowanie poważniejsze skutki.

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”, dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!


Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook