Działania pod nazwą „Świeć przykładem”

Od wczoraj tucholscy stróże prowadzą działania pod nazwą „Świeć przykładem”. Celem akcji jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, które bezsprzecznie zwiększają ich widoczność na drodze.

Tucholscy policjanci w ramach akcji pod nazwą „Świeć przykładem” od wczoraj (24.10.18r.) do dziś włącznie (25.10.18r.) prowadzą wzmożone działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. W tym czasie mundurowi wręczali niechronionym uczestnikom ruchu odblaski  i przypominali o obowiązku ich zakładania. Stróże prawa wielokrotnie podkreślali, że te elementy odblaskowe mają niewątpliwy wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci podczas kontroli drogowych przypominali również kierowcom aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego wobec pieszych. 

Zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

admin

Next Post

Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym

czw Paź 25 , 2018
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza dodatkowy otwarty konkurs ofert w ramach programu Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym i zaprasza podmioty uprawnione do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów z zakresu pomocy społecznej skierowanej do osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook