pt. Kwi 3rd, 2020

Telewizyjno – Filmowa Agencja Promocyjno – Informacyjna

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tucholscy policjanci prowadzili działania profilaktyczne w Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych w Plaskoszu k. Tucholi podczas XI Strzeleckich Mistrzostw Polski Straży Leśnej o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Przygotowane przez mundurowych atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników.

Mijające tygodnie to okres wzmożonej pracy profilaktycznej miejscowych policjantów, którzy często są obecni podczaspikników, festynów, w miejscach wypoczynku dzieci i młodzieży oraz różnego rodzaju imprez o charakterze profilaktycznym. W Plaskoszu policjanci zaprezentowali zgromadzonym symulator dachowania oraz symulator zderzeń, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa, odpowiednio zabezpieczony bagaż, nauka hamowania awaryjnego to elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo nasze, jak i innych podczas zdarzeń drogowych. Kierowcy oraz pasażerowie z uwagą przysłuchiwali się przekazywanym radom przez stróżów prawa. Dodatkowo uczestnicy imprezy mieli możliwość wykonania prostych ćwiczeń zręcznościowych przy wykorzystaniu narkogogli i alkogogli.

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i relaksu, w którym zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, który pomoże nam uniknąć przykrych zdarzeń na drodze. Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym oraz innych.


 mł. asp. Wojciech Galiński