25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzieci łamią prawo, gdzie są ich rodzice?

2 min read

Myśleliśmy, że ten list będzie pierwszym i ostatnim dzisiaj, niestety, tak nie jest. Informują nas Państwo, że łamane są zasady kwarantanny przez dzieci i młodzież, są listy, są listy bogato ilustrowane. Kierowanie ich do nas to wyraz zaufania, niestety możemy zrobić wyłącznie jedno, mówić jak jest i liczyć na to, że właściwe służby zareagują, bo reagują, to już wiemy.

Jest problem z tucholskimi osiedlami, zwłaszcza tymi, które są ulokowane na uboczu, czyli odrobinę dla od głównych ciągów komunikacyjnych, co utrudnia pracę patroli policyjnych. Niestety, mieszkańcy również słabo reagują, uznając za wygodne bycie głuchym i ślepym. To postawa złudna i głupia, dlatego, że zarażenie wirusem poprzez dotknięcie klamki, czy poręczy przy schodach, to oczywistość, a wiemy, że władze spółdzielni mieszkaniowych na terenie miasta niczego w tej sprawie nie robią.

Dlaczego mówimy o tym sposobie roznoszenia wirusa? W różnych miejscach osiedli gromadzą się dzieci i młodzież, ich ulubionymi miejscami są siłownie przestrzenne i place zabaw. Ci zmotoryzowani, nie mogą się powstrzymać i swoje spotkania mają w zwyczajowych, znanych tucholskim policjantom miejscach, zwykle po zmroku. Kręcą bączki, kręcą filmy, a potem długo, długo komentują je, wspólnie oglądając. Są na tyle bezmyślni, że swoją twórczość prezentują w Internecie. Co ciekawe, wszyscy zachowują czujność, jednak nie w stosunku do zagrożeń wirusem, a w stosunku do tego, że być może  znienacka pojawi się policyjny patrol.

Technicznie wygląda to tak, policjanci po otrzymaniu zgłoszenia, powoli zbliżają się do miejsca zdarzenia, kiedy docierają, po spryciarzach nie ma śladu, znikają, zwykle w blokowych piwnicach. Nie na długo, dlatego, że wykazują daleko idącą cierpliwość, kiedy patrol oddala się, natychmiast pojawiają się w tym samym miejscu. Swoista ciuciubabka trwa, czy dzieje się to za zgodą i wiedzą rodziców, czy też ci ostatni są tak zajęci ślęczeniem przy Facebooku, że poza nim nie widzą świata? To może teraz do nich dotrze prawda oczywista.

Na fotografii poniżej widzimy grupę 5 osób, świetnie się bawią, do KPP w Tucholi wędruje informacja o zdarzeniu, po 10 minutach na miejsce dociera patrol i zastaje taką sytuację…

 

TOKiS – PRESS powtarza, w takich sytuacjach patrole z użyciem dronów są niezbędne, są ciche i bardzo szybkie, policjanci mają swój sprzęt, jeżeli potrzeba, wspomożemy ich o każdej porze dnia lub nocy. Nie ma z tym najmniejszego problemu.

Wszystkim piszącym dziękujemy za obywatelską postawę, niech czytający zrozumieją wreszcie, że to walka o życie i nie będzie pobłażania. Kary są drakońskie, a będzie jeszcze gorzej.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook