22 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzielni druhowie z OSP Wielki Mędromierz wzięli los bliźnich we własne ręce i wraz z innymi kupili wóz bojowy! (aktualizacja)

2 min read

No i mamy niezłe zamieszanie, ponieważ opierając się o nasze źródła informacji, pojawiły się błędy w poprzednim tekście. Eliminujemy je, przepraszając za nieścisłości.

16 grudnia 2017 r. jednostka OSP Wielki Mędromierz uczestniczyła w podniosłym wydarzeniu poświęcenia nowego nabytku dla jednostki. Uroczystego poświęcenia oraz Mszę Świętą odprawił Ksiądz Proboszcz Wojciech Trapkowski. W uroczystości, oprócz druhów i mieszkańców Wielkiego Mędromierza uczestniczyli Wójt Gminy Gostycyn Ireneusz Kucharski oraz Radny Gminy Gostycyn Grzegorz Lorczak, którzy przekazali na wyposażenie samochodu nowy agregat prądotwórczy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu druhów (na czele z Naczelnikiem OSP Piotrem Łapką i druhem Krzysztofem Kucińskim), ich własnej pracy oraz środków, strażacy pozyskali samochód bojowy marki Renault G230 z 1992 r. wyposażony w zabudowę marki Camiva oraz auto pompę. Trzeba dodać, iż samochód wymagał poprawek blacharskich, został w całości od nowa pomalowany, zamontowano także belkę sygnalizacyjną oraz napisy operacyjne.  Prace wykonali sami strażacy. Na naprawy oraz wymianę wyposażenia wyasygnowali własne środki w wysokości ponad 4000 zł nie licząc robocizny.  Do samochodu trafiło wyposażenie z dotychczasowego wozu oraz nowy sprzęt pozyskany z akcji po nawałnicy tj. motopompa szlamowa.  Zostały wymienione wszystkie materiały eksploatacyjne, a także nasady do węży. Warto dodać, iż auto posiada zbiornik 3000l, szybkie natarcie i przede wszystkim mieści zastęp 8 osobowy, na co najbardziej zależało strażakom.

Całość zakupu wyniosła łącznie 18 000 zł. ze środków własnych ochotników (w tym wypłacony przez gminę Gostycyn ekwiwalent za wyjazdy) sponsorów oraz z budżetu gminy Gostycyn,  z puli funduszu sołeckiego Wielkiego Mędromierza.

 

Od redakcji.

Świetnie! Najważniejszą informacją jest ta, że strażacy mają działający wóz bojowy, w jego remont włożyli mnóstwo wysiłku, ale jak wiadomo, sukcesy mają wielu formalnych ojców, wymieniliśmy ich wszystkich, dalej pozostając pod wrażeniem działań dzielnych strażaków z Wielkiego Mędromierza, pieniądze, to nie wszystko.


(red.)

(mrf.)

Mat. FB profil Iwona Śpica.

gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook