29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzielnicowi ze Śliwic przypominają jak korzystać z Numeru Alarmowego 112

1 min read

Wczoraj (11.02.2019r.) w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 stróże prawa z posterunku w Śliwicach złożyli wizytę uczniom szkół miejscowej gminy. Funkcjonariusze przeprowadzili z dziećmi zajęcia na temat właściwego korzystania z numeru alarmowego i udzielania pierwszej pomocy.

Dzielnicowi odwiedzili Szkołę Podstawową w Śliwiczkach i Lińsku w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. W trakcie spotkania przypomnieli maluchom, że jednolity numer „112” obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej i powstał, aby w szybki sposób skomunikować ze sobą m.in. policję, straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Wybierając ten „bezpłatny numer”, łączymy się bezpośrednio z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który skieruje na miejsce zdarzenia odpowiednie służby. Policjanci omówili w jakich sytuacjach należy dzwonić na numer alarmowy i jakie najważniejsze elementy powinno zawierać takie zgłoszenie. Maluchy bez trudu potrafiły wczuć się w rolę osoby „potrzebującej pomocy” i prawidłowo przekazały informację podczas inscenizowanego zgłoszenia.

Dodatkową niespodzianką, przygotowaną przez miejscowych stróżów prawa był pokaz udzielania pierwszej pomocy. Policjanci zaprezentowali w jaki sposób prowadzić masaż serca, sztuczne oddychanie oraz wskazali pozycje bezpieczne dla osób nieprzytomnych i rannych.  Uczniowie brali aktywny udział z zajęciach, które przygotowali im mundurowi.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook