26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzielnicowy na obozie młodzieżowym

1 min read

W poniedziałek (10.07.2017r.) w ośrodku wczasowym „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy, odbyły się spotkania z uczestnikami obozów młodzieżowych w ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. W trakcie upragnionych wakacji warto przypominać dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku. Dobre rady przekazywał dzielnicowy posterunku w Cekcynie sierż. sztab. Wojciech Galiński.

Najmłodszym uczestnikom obozu dzielnicowy opowiadał o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, przybliżył podstawowe zasady ruchu drogowego, podkreślił istotną rolę zakładania odblasków. Przekazał algorytm postepowania w stosunku do bezpańskich, nierzadko agresywnych zwierząt. Dodatkowo policjant omówił zasady bezpiecznego wypoczynku na nad jeziorem, jak i przestrzegał przed samotnymi spacerami po lesie. Natomiast starszej grupie obozowiczów funkcjonariusz dodatkowo przedstawił zagrożenia związane z cyberprzemocą, przestrzegał przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawieraniem nowych znajomości, przybliżył kwestie prawne związane z odpowiedzialnością karną przez osoby nieletnie. Dzielnicowy podczas spotkania odpowiadał również na zadawane pytania dotyczące wykonywanych przez siebie codziennych obowiązków służbowych.

 

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i relaksu, w którym zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, który pomoże nam uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń.


Autor: st. sierż. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook