21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzielnicowy odwiedził najmłodszych z Suchej

1 min read

Wszelkiego rodzaju spotkania profilaktyczne stanowią nieodzowny element pracy dzielnicowego. W mijającym tygodniu sierż. sztab. Wojciech Galiński odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Suchej. Działania te doskonale wpisują się w cele programu przygotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji „Dzielnicowy bliżej nas”.

Na początku mijającego tygodnia dzielnicowy Posterunku Policji w Cekcynie, odwiedził  uczniów Szkoły Podstawowej w Suchej. W spotkaniu  wzięli udział reprezentanci zerówek oraz II i III klas. Wizyta była doskonałą okazją do poruszenia zagadnień związanych z prawidłowym i bezpiecznym poruszaniem się po drogach, ale też przybliżenia dzieciom zawodu policjanta.  Podczas spotkania najmłodsi mogli dowiedzieć się jak poruszać się po drogach, z jakimi niebezpieczeństwami mogą na nich zetknąć się  i jak ich unikać, jak zachowywać się podczas podróżowania autem czy jaki są korzyści noszenia odblasków.

Dzielnicowy przybliżył również najmłodszym zagadnienia związane z zawodem policjanta, a więc na czym polega rola i zadania funkcjonariusza, zapoznał dzieci z elementami umundurowania, a także omówił numery alarmowe oraz zasady korzystania z nich. Tego typu spotkanie nie mogłoby się jednak obyć bez prezentacji policyjnego sprzętu czy możliwości obejrzenia „z bliska” policyjnego radiowozu. Na zakończenie wszystkie maluchy otrzymały od policjanta , w ramach upominku, odblaskowe opaski.


KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook