czw. Lip 16th, 2020

Dzielnicowy sprawdzał trzeźwość kajakarzy

1 min read

W sobotę (20.07.2019r.) stróż prawa kontrolował stan trzeźwości kajakarzy na rzece Brdzie. W trakcie działań, takiej wybiórczej kontroli poddano około 20 osób. Wszyscy amatorzy tej formy relaksu byli trzeźwi.

Przeprowadzona akcja miała na celu edukację osób przebywających nad wodą, by uchronić ich od licznych zagrożeń. Mundurowy przybliżył też wczasowiczom założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i przekazał im dobre rady na temat spędzania letniego wypoczynku. Dzielnicowy w trakcie działań skontrolował wybiórczo trzeźwość 20 osób. Cieszy fakt, że wszyscy uczestnicy spływów wykazali się zdrowym rozsądkiem i nie spożywali alkoholu w czasie ich trwania.

Policjant spotkał się również z dzierżawcami pola biwakowego i podziękował za współpracę, która niewątpliwie przekłada się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa osób korzystających z tej formy wypoczynku.

Przypominamy, że prowadzenie w ruchu wodnym statku lub obiektu pływającego, po użyciu alkoholu lub środka odurzającego jest wykroczeniem. Otrzymanie mandatu i zakończenie korzystania ze sprzętu wodnego w miejscu kontroli, to konsekwencje z jakimi muszą się liczyć osoby nie stosujące się do przepisów.


(red.)

 sierż. szt. Bartosz Wiese