2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„DZIEŃ BIAŁEJ LASKI” W TUCHOLI

2 min read

15 listopada w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Tucholi odbyło się uroczyste spotkanie z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Biała laska to symbol osób niewidomych.

Pomaga w poruszaniu się, ale i informuje otoczenie, że jej właściciel nie widzi. Podczas spotkania z rąk Prezesa Zarządu Okręgu Kujawsko- Pomorskiego Polskiego Związku Niewidomych Pana Zbigniewa Terpiłowskiego oraz Prezesa Zarządu Koła PZN Okręgu Kujawsko- Pomorskiego Pani Elżbiety Kotras zostały wręczone dwa specjalne wyróżnienia dla kierowników dwóch tucholskich jednostek:

Pani Lucyna Karnowska, Kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi otrzymała odznakę „Przyjaciel Niewidomych”, za pełne zaangażowanie w działalność na rzecz osób niewidomych i słabo widzących.

Pani Anna Toby, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi odznakę „Przyjaciel Niewidomych” otrzymała w 2016 r. natomiast podczas tegorocznego spotkania odebrała w imieniu całego zespołu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi certyfikat „INSTYTUCJI OTWARTEJ NA POTRZEBY OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU” za codzienne działania a w szczególności za udział w warsztatach dla instytucji użyteczności publicznej pn. „Bariery w przestrzeni publicznej oraz udogodnienia dla osób z dysfunkcją wzroku. Obsługa klienta niewidomego.”

Obie Panie Kierownik złożyły serdeczne podziękowania za przyznane wyróżnienia, zapewniły o dalszej współpracy i życzyły Uczestnikom wielu sił, zdrowia i poczucia humoru na kolejne dni.

Podczas spotkania odbyło się też bardzo ciekawe szkolenie przeprowadzone przez Panią Annę Kruczkowską, Kierownika działu rehabilitacji Okręgu Kujawsko Pomorskiego Polskiego Związku Niewidomych w Bydgoszczy na temat: „Osoby z dysfunkcją wzroku w przestrzeni publicznej: dostęp do słowa, dla nas rzecz nie nowa.”


pcpr

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook