25 lutego 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzień Dawcy Szpiku pamięci Blanki Drzycimskiej

1 min read

To już czwarty raz odbywa się niezwykła akcja, zainicjowana przez mamę Blanki, o której życie walczyło wiele osób. Niestety, nie udało się. Dzisiaj, dzięki zaangażowaniu wielu ludzi wielkiego serca, inni potrzebujący mają szansę.

Białaczka, ta nazwa do niedawna brzmiała jak wyrok. Nauka i medycyna poczyniły wielkie kroki, w efekcie chorym można pomóc, wręcz dać nowe życie, dzięki przeszczepom szpiku kostnego, wprost od dawców. W gościnnych progach Technikum Leśnego w Tucholi, odbyła się dzisiaj rejestracja potencjalnych dawców. Do godzin południowych było ich 56, a na zakończenie akcji aż 86!

To kolejny, wielki sukces ludzi, którym nie jest obcy los potrzebujących, prawie zawsze anonimowych, czyż to nie piękny gest? Nie ukrywajmy, było dzisiaj sporo chwil wzruszenia, a wypowiedź jednego z młodych ludzi – dawcy, który bezinteresownie pomógł potrzebującemu, staje się swoistym symbolem. Wysłuchamy go w przygotowanym przez TOKiS – PRESS materiale filmowym. W akcję zaangażowały się również władze powiatowe, a organizatorów odwiedził osobiście wicestarosta, pan Zenon Poturalski. Ranga akcji rośnie każdego roku, jednak nie to jest ważne, a pomoc tym wszystkim, którzy otrzymali drugą szansę.

Wspaniali, młodzi ludzie, już czwarty raz nie zawiedli. Wielkie brawa i uznanie dla wszystkich.

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook