Dzień Dawcy Szpiku – pamięci Blanki, to wyjątkowa akcja wielu serc

Ta wyjątkowa akcja zakończyła się spektakularnym sukcesem, dzięki wielu wspaniałym, bezinteresownym ludziom. Wolontariusze, kandydaci na dawców, ludzie ze świata polityki, władze miasta, przygodne osoby z ulicy i oczywiście wspaniała młodzież. Oni wszyscy ramię w ramię pracowali nad tym, aby wszystko się udało. Toczy się nie bitwa, a wojna o życie wielu ludzi dotkniętych straszliwą chorobą – białaczką. Jedyną ich szansą jest przeszczep szpiku kostnego.

Jak zawsze wielkie zaangażowanie w akcję wykazał dobry duch całości – pani Marlena Łyczywek – mama Blanki, cudownej dziewczyny, którą wszyscy znaliśmy. Blanki już nie ma wśród nas, ale pozostała idea – pomoc potrzebującym, wyjątkowy dar serc wielu wrażliwych osób, to jest piękne i wzruszające. TOKiS – PFRESS pojawił się w auli gościnnych progów Tucholskiego Technikum Leśnego ( serdeczne podziękowania dla Dyrekcji szkoły) dość wcześnie, już wtedy odnotowano ponad 20-stu potencjalnych dawców. Akcja trwała od godziny 10 do 16, ostatnia informacją, która otrzymaliśmy od głównego organizatora – pani Marleny było… 148 dawców! Drodzy Państwo, ten wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania!

Magia świąt i wrażliwi ludzie – coś wspaniałego!

________________________

(red.)

admin

Next Post

Nowe toalety w budynku dworca w Tucholi

pon Gru 16 , 2013
Wreszcie są! Okazuje się, że cierpliwość popłaca, dodatkowo…, czasami warto zaufać władzom miasta, które w tym przypadku stanęły na wysokości zadania – uporem pana Burmistrza Tucholi i Jego współpracowników dotrzymano słowa.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook