6 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzień Folkloru Borowiackiego i MOTOBORY 2017

2 min read

Miniony weekend upłynął pod znakiem imprez letnich. W sobotę (1 lipca) w Parku Zamkowym odbył się Dzień Folkloru Borowiackiego. W niedzielę z kolei prawdziwą gratką dla fanów motosportu były MOTOBORY 2017.

Podczas Dnia Folkloru Borowiackiego atrakcji nie brakowało. Wystąpiły zespoły: Młodzi Borowiacy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Bysławskie Frantówki i Zespół Pieśni i Tańca „Pomorze” z Chełmna. O swojskie klimaty zadbał Kabaret „Trójka” z Bydgoszczy, który rozbawił publiczność skeczami śląsko-borowiackimi. Uczestnicy imprezy mogli również przyjrzeć się, jak wyrabia się masło w kierzance i je degustować. Organizatorzy zadbali również o ciekawe konkursy, takie jak wyścigi z balotami słomy czy też bieg w szlorach. Odbył się również pokaz przędzenia owczej wełny na kołowrotku.

Dzieciaki chętnie próbowały swoich sił w lepieniu garnków czy dzbanuszków z gliny. Można było przyjrzeć się również pracy kowala. Na spragnionych swojskiego jadła czekały dania w gospodzie borowiackiej, które serwowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tucholi.

Niedzielna (2 lipca) impreza przypadła do gustu zwłaszcza tym, którzy lubią motowrażenia. Za sprawą MOTOBORÓW 2017 można było podziwiać pokazy driftu i stuntu motocyklowego, a także przekonać się, jak to jest, gdy samochód dachuje, wsiadając do specjalnego symulatora. Imprezie przyświecał cel charytatywny – pomoc małemu Bartkowi Pociotowi, który przechodzi serię operacji, by zyskać wzrok.

Obie imprezy zostały zorganizowane przy wsparciu finansowym z budżetu gminy Tuchola.


(red.)

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook