30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzień odblasków z tucholską Policją

1 min read

Tucholscy policjanci prowadzili wczoraj (01.02.2017r.) działania pod nazwą „Dzień odblasków”. Podczas akcji funkcjonariusze wręczali opaski odblaskowe oraz zawieszki zapachowe propagujące bezpieczeństwo pieszych. W działaniach uczestniczyli policjanci z Oddziału Prewencji z Bydgoszczy.

Celem policyjnej akcji było zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku i nie tylko poza terenem zabudowanym. W działaniach wzięło udział również 5 funkcjonariuszy Oddziału Prewencji w Bydgoszczy. Podczas wczorajszej akcji tucholscy policjanci wręczali pieszym odblaskowe opaski, informując jednocześnie o tym jak bardzo takie elementy poprawiają ich bezpieczeństwo na drodze.

Prowadzone działania profilaktyczne nie ograniczały się tylko do pieszych. Gadżety zwracające uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu otrzymywali również kierujący. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych wręczali kierowcom zapachowe zawieszki z wizerunkiem pieszego na pasach. Mimo, że akcja miała charakter profilaktyczny nie obyło się jednak bez kar dla osób łamiących przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze wystawili w tym dniu 12 mandatów, natomiast 7 osób mogło liczyć na łaskawsze oko mundurowych i otrzymało pouczenie.

_____________________

KPP – Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook