„Dzień Przedsiębiorczości” w tucholskiej komendzie POLICJI

Służba w Policji stanowiła temat spotkania, do jakiego doszło w wczoraj (21.03.2019r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi. Funkcjonariusze przybliżyli młodzieży szkół średnich specyfikę zawodu policjanta. Wizyta uczniów odbyła się w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”.

Dzień przedsiębiorczości to dla młodzieży szkół średnich doskonała okazja, by zorientować się, czy wymarzony zawód jest dla nich odpowiednim wyborem. Na temat wyboru zawodu policjanta z uczniami  Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych a także  Liceum Ogólnokształcącego w Tucholi rozmawiali naczelnik wydziału kryminalnego  kom. Kamila Dzierzyk, dzielnicowy asp. szt. Marek Szóstak, profilaktyk mł. asp. Wojciech Galiński oraz pracownik kadr Katarzyna Arabasz.  Na wstępie szczegółowo omówiono proces rekrutacji, zasady funkcjonowania poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych. Podkreślono, że warto wstąpić do policji, gdyż jest to ciekawa i interesująca służba, która daje m.in. stabilne, stałe zatrudnienie, wysoki poziom nauczania i zaplecza dydaktycznego w szkołach policyjnych, możliwość doskonalenia zawodowego oraz szeroki katalog specjalizacji. Przede wszystkim jest to wyjątkowa rola społeczna, gdyż bycie policjantem to nie tylko zawód, jest to służba społeczeństwu.

Mimo, iż celem wizyty było przybliżenie zawodu policjanta młodzi ludzie skorzystali z możliwości porozmawiania z funkcjonariuszami na temat nurtujących ich wątpliwości natury prawnej. Nie zabrakło pytań dotyczących interwencji, podstaw prawnych, niektórych czynności  policjantów czy uprawnień funkcjonariuszy.

Zaprezentowano też uczniom nowoczesne pomieszczenia miejscowej komendy, takie jak niebieski pokój, salę odpraw do służby, pokój okazań, siłownia  i pomieszczenie przejściowe.

Zastępca komendanta miejscowej policji kom. Marcin Szulczyk pogratulował uczniom dokonanego wyboru i życzył powodzenia w przyszłej ścieżce kariery zawodowej.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese

admin

Next Post

Program naprawczy powiatu vs interpelacje i zapytania radnych

sob Mar 23 , 2019
Ile lat można „jechać” z terminarzem w ręku, którego tytuł brzmi program naprawczy? Jak się okazuje już trzecią kadencję  Zarządu w prawie tym samym składzie. Kiedy istnieje pilna potrzeba odniesienia sukcesu, wykorzystywane są gminy, środki unijne, własne media i wszystko jest cacy. Niestety, wszelkie plany burzą radni, którzy wymagają od […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook