wt. Lip 7th, 2020

„Dzień Przedsiębiorczości” w tucholskiej komendzie POLICJI

2 min read

dav

Służba w Policji stanowiła temat spotkania, do jakiego doszło w wczoraj (21.03.2019r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi. Funkcjonariusze przybliżyli młodzieży szkół średnich specyfikę zawodu policjanta. Wizyta uczniów odbyła się w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”.

Dzień przedsiębiorczości to dla młodzieży szkół średnich doskonała okazja, by zorientować się, czy wymarzony zawód jest dla nich odpowiednim wyborem. Na temat wyboru zawodu policjanta z uczniami  Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych a także  Liceum Ogólnokształcącego w Tucholi rozmawiali naczelnik wydziału kryminalnego  kom. Kamila Dzierzyk, dzielnicowy asp. szt. Marek Szóstak, profilaktyk mł. asp. Wojciech Galiński oraz pracownik kadr Katarzyna Arabasz.  Na wstępie szczegółowo omówiono proces rekrutacji, zasady funkcjonowania poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych. Podkreślono, że warto wstąpić do policji, gdyż jest to ciekawa i interesująca służba, która daje m.in. stabilne, stałe zatrudnienie, wysoki poziom nauczania i zaplecza dydaktycznego w szkołach policyjnych, możliwość doskonalenia zawodowego oraz szeroki katalog specjalizacji. Przede wszystkim jest to wyjątkowa rola społeczna, gdyż bycie policjantem to nie tylko zawód, jest to służba społeczeństwu.

Mimo, iż celem wizyty było przybliżenie zawodu policjanta młodzi ludzie skorzystali z możliwości porozmawiania z funkcjonariuszami na temat nurtujących ich wątpliwości natury prawnej. Nie zabrakło pytań dotyczących interwencji, podstaw prawnych, niektórych czynności  policjantów czy uprawnień funkcjonariuszy.

Zaprezentowano też uczniom nowoczesne pomieszczenia miejscowej komendy, takie jak niebieski pokój, salę odpraw do służby, pokój okazań, siłownia  i pomieszczenie przejściowe.

Zastępca komendanta miejscowej policji kom. Marcin Szulczyk pogratulował uczniom dokonanego wyboru i życzył powodzenia w przyszłej ścieżce kariery zawodowej.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese