20 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Szkole Podstawowej w Raciążu

2 min read

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie  szkoły SP w Raciążu aktywnie włączyli się w obchody tego święta.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Kamila Cajmer oraz pedagog p. Iwona Tuszkiewicz wraz z uczniami,  przygotowały różnorodne działania propagujące postawę życzliwości we wzajemnych relacjach. Od 15 do 20 listopada na szkolnym korytarzu wystawiona była „Skrzynka Życzeń i Pozdrowień”, do której wrzucano liściki z pozdrowieniami, życzeniami i gratulacjami. Skrzynka zapełniała się błyskawicznie, a szkolni „listonosze” mieli wiele pracy  z dostarczeniem korespondencji do adresatów.

W tym dniu w naszej szkole dominowały odcienie żółtego i niebieskiego, jako kolory radości, optymizmu, życzliwości i skromności. Uczniowie postarali się również, by białe drzwi sal lekcyjnych zamieniły się w kolorowe, radosne i dostarczające pozytywnej dawki emocji już na samym wejściu. W ten sposób uśmiechnięte i radosne buźki, słoneczka, serduszka, optymistyczne hasła zamieniły  szkolne korytarze raciąskiej szkoły w prawdziwe Aleje Życzliwości.

Miłym akcentem było Drzewko Życzliwości, które pojawiło się na korytarzu szkoły oraz Łańcuch Życzliwych Dłoni – dzieło wszystkich uczniów.

Zadaniem każdej klasy było przygotowanie krótkiego wiersza, rymowanki na temat życzliwości. Hasła, sentencje uczniów zostały umieszczone na szkolnym drzewku.

Oto niektóre z nich:

„ŻYCZLIWOŚCI nigdy dość.

Nie rób nikomu na złość.

Pomagajmy sobie w koło,

A będzie nam wesoło”.

„Mam dla Ciebie dobre rady,

tylko nie wrzuć ich do szuflady.

Bądź miły dla innych,

dla słabych i dla silnych.

Uśmiechaj się serdecznie

i pomagaj wiecznie”.

„Klasa IV mówi Wam, że ŻYCZLIWOŚĆ

to wielki skarb. Kto ŻYCZLIWY jest

co dzień, ten szczęśliwy jest”.

„Bądź ŻYCZLIWY dla każdego

dla małego i dużego.

Mów przepraszam i dziękuję,

to nic przecież nie kosztuje”.

 


(red.)

Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook