Wczoraj w Bydgoszczy  w godz. 11-17. na Starym Mieście, odbyło się Święto Ulicy Długiej. Jeden z najbardziej znanych bydgoskich traktów.  Przyciągnął do siebie Jarmarkiem Antyków, a także promocją zdrowej żywności. Jednak najwięcej atrakcji będzie dzisiaj, wystąpi tam Kapela Cynamony, a o godz. 12. na ulicy Długiej (na wysokości ul. Batorego) w Bydgoskiej Alei Autografów nastąpi odsłonięcie autografów fotografika Jerzego Riegla, onkologa Wojciecha Zegarskiego oraz złotych medalistek olimpijskich Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj.

O tej samej porze, , rozpocznie się Wielki Festyn Rodzinny na bydgoskim Błoniu. Impreza odbędzie się przy Zespole Szkół nr 7 przy ul. Waryńskiego 1 i potrwa kilka godzin. Jej hasło to „Serce słyszy serce”. W planie są pokazy służb, występy artystyczne, warsztaty, badania słuchu, wzroku, masy mięśniowej, poziomu cukru, a także zajęcia terapeutyczne i dogoterapia. Na najmłodszych będą czekać specjaliści ze „Szpitala Pluszowego Misia” oraz terapeuci z fundacji „Dr Clown”. Dzieci będą mogły wziąć również udział w zajęciach plastycznych.

W  Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w godz. 11-17. trwać będą Targi Motoryzacyjne Moto Show. Będzie to okazja nie tylko do zdobycia informacji o nowościach w branży samochodowej, ale też do zasięgnięcia porad i obejrzenia wielu pokazów. Ponadto Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprezentuje „bezpieczne miasteczko”, które powinno spodobać się zwłaszcza dzieciom. Gościem specjalnym targów będzie Emil Rau, znany jako „łowca fotoradarów”.

Polecamy!


(red.)

Fot. FB Emil Rau.