28 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Egzamin osób trenujących capoeirę w bysławskiej grupie Associacao de Capoeira Mestre Bimba

1 min read

We wtorek, 7. listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bysławiu, odbyło się Batizado e Troca de Corda, czyli egzamin osób trenujących capoeirę w bysławskiej grupie Associacao de Capoeira Mestre Bimba.

Do egzaminu przystąpiło 20 osób, w tym 4 z zaprzyjaźnionej grupy z Bydgoszczy. Wielką niespodzianką dla zdających i trenujących był przyjazd nie dwóch,  ale aż czterech Brazylijczyków – zaprzyjaźnionego z grupą Mestre Bamby i Profesora Muzenzy, oraz Profesora Kabecao i Profesora Kaveiry. Mestre Bamba i towarzyszący mu Profesorowie wprowadzili do grupy niesamowitą energię, która udzieliła się nie tylko zdającym, ale również rodzicom i gościom obecnym na Batizado.

Mimo wielu emocji, które towarzyszyły młodym Capoeiristas wszyscy spisali się znakomicie. Pod okiem trenera Pawła Kiełpińskiego  zdali na pierwszy lub drugi sznur.  Każdy ze zdających na pierwszy, jasnozielony sznur otrzymał również apelido, czyli przydomek, który wyróżnia ich spośród innych Capoeiristas.

Mestre Bamba oraz obecni z nim Profesorowie przekazali grupie cząstkę swojej wiedzy i umiejętności prowadząc krótkie treningi dla obecnych. Mamy nadzieję, że niedługo odwiedzą nas znowu, będą obserwowali postępy w grupie i przeprowadzą egzamin dla kolejnych osób.


Dzięki uprzejmości ZS Bysław.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook