22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Eko-Wieś Przymuszewo

2 min read

W minioną sobotę w Przymuszewie odbyła się impreza ekologiczna pn. Eko-Wieś Przymuszewo, która mimo deszczowej aury licznie przyciągnęła ludzi, którzy chcieli posadzić drzewka w rewitalizowanym parku mieszczącym się w centrum Przymuszewa.

Sadzili mali i duzi starsi i młodsi, grupowo i indywidualnie z uśmiechem na twarzy i pozytywną energią.  Każdy swojej roślince mógł nadać imię, tak więc z parku mamy drzewka takie jak: „dąb Ignacy”  „Irek” czy „jarzębina Julia”. Po ciężkiej pracy związanej z sadzeniem drzew był czas na pogadankę edukacyjną, z zakresu ochrony środowiska gry i zabawy ..oczywiście z eko-nagrodami Impreza ta stała się też okazją do podziękowania zespołowi „Frantówki” z Bysławia, Panu Zygmuntowi Kędzierskiemu, Panu sołtysowi Marianowi Olejnikowi i KGW z Przymuszewa, za godne reprezentowanie Gminy Kęsowo jak i całego województwa kujawsko – pomorskiego na „Dożynkach Prezydenckich”, jak również ogrom pracy włożonej w wspólne przygotowanie eko-imprezy.

Organizatorzy szczególne podziękowania kierują do przedstawicieli Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, którzy od samego etapu planowania imprezy  udzielali cennych wskazówek w doborze drzew i roślin  ich rozmieszczenia oraz odpowiedniego zasadzenia.

Wielkie podziękowania płyną do mieszkańców sołectwa Przymuszewa oraz Punktowi Przedszkolnemu „Sówki” z Drożdzienicy, na których zawsze można liczyć. Widać wyraźnie, że nawet deszcz nie jest im straszny.

  Impreza współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.


(red.)

Źródło FB Gm. Kęsowo

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook