2 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ekologiczne inwestycje dają oszczędności

1 min read
Dom Dziecka w Tucholi, Pałac Anny Wazówny w Brodnicy, Przedszkole nr 1 w Radziejowie oraz Szkoła Podstawowa w Izbicy Kujawskiej – to tylko kilka z kilkuset obiektów na terenie naszego regionu, na termomodernizację których trafiły środki rozdysponowane przez Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na realizację ponad 100 projektów dotyczących rozwoju infrastruktury w zakresie ochrony powietrza przeznaczono 94 miliony złotych wsparcia z Unii Europejskiej.

To przedsięwzięcia obejmujące między innymi docieplanie budynków, a także inwestycje polegające na przebudowie i modernizacji systemów ogrzewania. Dzięki nim poprawia się też estetyka remontowanych obiektów – odnawiane są elewacje oraz wymieniane okna i drzwi.

– Efektem tych inwestycji są znaczne oszczędności w kosztach utrzymania obiektów. Efekt dodatkowy to mniejsza emisja zanieczyszczeń do atmosfery – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dofinansowanie trafiło między innymi na termomodernizację szpitali, szkół i urzędów. Wśród zrealizowanych przedsięwzięć jest termomodernizacja budynków placówek oświatowych podległych samorządowi województwa (więcej tutaj) oraz inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej we Włocławku polegająca na rozbudowie sieci cieplnej i przyłączeniu do niej części budynków w centrum Włocławka. 

Lista wszystkich projektów tutaj 

___________________
(red.)

 Urząd Marszałkowski – Toruń

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook