25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ekspresowa ratyfikacja paktu fiskalnego, po cichu i za naszymi plecami?

1 min read

Parlament rozpoczyna pracę nad ratyfikacją „paktu fiskalnego”. Rządzący chcą przeprowadzić pracę nad nim szybko i po cichu, w czasie, gdy Polacy będą zajęci przygotowaniami do Bożego Narodzenia. Realnie, przyjęcie paktu oznacza kontrolę eurourzędników nad budżetem naszego kraju.

Posiedzenia sejmowych komisji spraw zagranicznych, finansów i Unii Europejskiej, zostały zwołane w trybie nagłym, na 19 grudnia, czyli na pięć dni przed Wigilią. Jak informuje „Nasz Dziennik”, posiedzenia zostały zwołane przez szefów komisji z Platformy Obywatelskiej, bez konsultacji z pozostałymi członkami prezydiów tych organów Sejmu. Pakt fiskalny został podpisany w marcu, zaś projekt ustawy ratyfikacyjnej został przyjęty przez rząd 20 listopada i po 12 dniach przesłany do Sejmu. Dopiero teraz, prace nad ratyfikacją uległy przyspieszeniu, co ma związek ze zbliżającymi się świętami, kiedy Polacy nie mają czasu na zajmowanie się sprawami publicznymi.

Pakt fiskalny oznacza kontrolę naszego budżetu przez organa Unii Europejskiej, ogranicza parlamentom narodowym decydowanie o kształcie budżetu, a także utrudni inwestowanie środków publicznych w rozwój.

 

Marnie wyglądają te życzenia, jeszcze gorzej prezent pod choinkę dla wszystkich Polaków…

 

(mrf)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook