25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Elektrośmieci – segreguj, odzyskuj, utylizuj

2 min read
Co zrobić z niesprawną lodówką, niedziałającym odkurzaczem, zepsutym telefonem? Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne „Tilia” w ramach projektu „ElektroOdpady” chce informować o zasadach prawidłowego gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.
Tak zwane elektroodpady należą do odpadów niebezpiecznych i muszą podlegać specjalnemu recyklingowi i utylizacji.  Projekt, którego realizację koordynuje Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne „Tilia”, ma na celu zaangażowanie społeczeństwa w zbiórkę, odzysk i recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zgodnie z zarządzeniem Unii Europejskiej. Adresatami akcji są wszyscy, którzy nie wiedzą, co zrobić z elektrozłomem trzymanym w domach, a chcą się go pozbyć w prawidłowy sposób – zgodnie z prawem, nie szkodząc jednocześnie środowisku.
Partnerem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a jego beneficjentami mają być mieszkańcy województw: kujawsko – pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko – mazurskiego, internauci i inne osoby, które chciałyby uzyskać informacje na temat zasad zawartych w Ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, w tym o obowiązkach użytkownika sprzętu. Jednocześnie projekt ma za zadanie uświadomienie obowiązków gmin i dostawców sprzętu oraz firm specjalizujących się w odzysku.
Projekt „ElektroOdpady” potrwa do grudnia 2013 roku. W jego ramach znalazły się takie działania jak szkolenia dla nauczycieli, konkurs dla dzieci i młodzieży, piknik na toruńskiej Barbarce, akcje promocyjne w miastach oraz kampania medialna. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie www.elektroodpady.edu.pl.
Nasze województwo uczestniczy także w realizacji projektu związanego z tworzeniem centrów i sieci ponownego wykorzystania CERREC. Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej www.cerrec.eu.
Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne „Tilia”
(red)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook