1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 – relacja z Górniczej Wioski w Pile / Młynie

1 min read

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa za nami. W dniach 14-15 września 2019 w Górniczej Wiosce w miejscowości Piła-Młyn w gminie Gostycyn, gościliśmy miłośników zabytków i historii z terenu województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

W ramach EDD2019  goście mieli okazję skorzystać m.in z gry terenowej “Kuferek Wilhelma Krugera – wyprawa odkrywców”, urządzeń audioprzewodnika na historyczno-przyrodniczej ścieżce dydaktycznej, zajrzeć do sztolni upadowej podziemnej kopalni węgla brunatnego Montania, spotkać Skarbnika – ducha kopalni, zobaczyć model prezentujący kopalnie węgla z okresu dwudziestolecia międzywojennego, obejrzeć pokaz wypiekania wafli na starej, żeliwnej wafelnicy, (ciasto według przepisu anonimowej mistrzyni fachu, która tajemną recepturę  umieściła w specjalnym liście, który stowarzyszenie BUKO kiedyś odziedziczy) oraz wziąć udział w prezentacji odpalania starych lamp górniczych i skorzystać z wielu innych atrakcji we wsi tematycznej: Górnicza Wioska w Pile-Młynie.

Organizatorzy dziękujemy za wspólnie spędzony czas, wszystkie pytania, uśmiechy i świetną atmosferę. Zapraszamy za rok na kolejne Europejskie Dni Dziedzictwa lub oczywiście wcześniej :).


(red.)

gorniczawioska.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook