27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ex-press 17-01-2013 (piątek)

4 min read

Zupełnie sporo się dzieje w naszym malutkim grajdołku, a to czterech pijanych wala się po polu, tuż obok Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w weekendowy, sobotni, mroźny wieczór. A to dwa radiowozy policyjne, bez wyraźnego powodu w środowe popołudnie, wymuszają na wpół oszalałej „mistrzyni kierownicy” gwałtowny manewr w wyniku, którego „kierowniczka” z impetem wlatuje na świecki chodnik przy dawnej przychodni. Jednak to wszystko drobiazgi, bo rzeczy ważne, są tylko dla wybrańców i to tych niepoprawnych, bo … dociekliwych.

Zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady Gminy w Kęsowie

 

Podczas XXVI posiedzenia Rady Gminy w Kęsowie, która odbyła się w dniu 17 stycznia 2013 roku, z funkcji Przewodniczącego Rady Gminy zrezygnował Pan Marek Wilkowski, natomiast nowym został wieloletni Radny Pan Witold Ott.

Serdecznie gratulujemy.

_______________________

 

Cóż, łatwo nie będzie…

 

 

Pamiętajmy o odblaskach

 

Jesienno-zimowa pora w pełni. Złe warunki pogodowe oraz niskie nasłonecznienie negatywnie wpływają na widoczność na drogach, a co za tym idzie na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo są piesi oraz rozwerzyści, w tym również dzieci. Straż Gminna, jak co roku, przypomina o elementach odblaskowych zwiększających widoczność pieszych i rowerzystów na drogach. Właśnie ta tematyka została poruszona w szeregu spotkań z podopiecznymi placówek oświatowych na terenie Gminy Gostycyn i Gminy Kęsowo. Dziękujemy Policjantom z Posterunku Policji w Kęsowie za pomoc w realizacji spotkań.

_______________________________

 

To po części historyczny już anons z prostej przyczyny, policjantów z Kęsowa można już obejrzeć tylko na… zdjęciach. Zlikwidowano im posterunek, kto? Kosmici – racjonalizatorzy.

 

Cekcyńskie zimowisko

Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie po raz kolejny zorganizował czas wolny dzieciom i młodzieży w trakcie ferii zimowych. W I tygodniu zajęć uczestniczy 45 dzieci. Minęły zaledwie dwa dni, a u nas się dużo dzieje. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy, które uczestniczą w zajęciach w godz. 1100-1300: plastycznych, kulinarnych i tanecznych – zumba z elementami fitness. Następnie od godz. 1300 do 1320 jest czas na poczęstunek a potem do godz. 1500 wspólne gry i zabawy, teleturnieje czy ognisko z kiełbaskami. Przed nami czwartkowe zajęcia, nocka w GOK-u z piżama party i z innymi atrakcjami a w piątek dla relaksu po całym tygodniu wspaniałej zabawy wyjazd na basen.

________________________________________

Brawo!!! I jeszcze jedno… nauczy nas ktoś zumby?

 

 

Pożyteczne ferie 2013 tylko w Gostycynie

5 projektów z Gminy Gostycyn skorzysta z dotacji Fundacji Wspomagania Wsi na realizację zajęć dla dzieci podczas tegorocznych ferii! Na konkurs „Pożyteczne ferie2013”wpłynęło łącznie 390 wniosków.
Głównym zadaniem tegorocznego konkursu było odnalezienie wśród mieszkańców swojej miejscowości osób lub grupy osób szczególnie wyróżniających się poprzez swoje pasje, działania na rzecz innych, wykonywany zawód, działalność artystyczną, społeczną lub gospodarczą. Fundacja poprosiła także o zorganizowanie spotkań lub warsztatów z tymi osobami, aby poznać ich działania, nauczyć się od nich czegoś nowego, przedstawić swojej społeczności. Drugim zadaniem w konkursie było zorganizowanie chociaż jednego dnia „zdrowego żywienia”, trzecim natomiast obserwowanie, w jakich warunkach przebywają zwierzęta domowe.

Na nagrody Fundacja Wspomagania Wsi początkowo przeznaczyła 300 000 zł. Następnie, ze względu na dużą liczbę wniosków, zwiększyła tę kwotę o ok. 140 000 zł.

Do naszej gminy trafi 9 913 zł. Projekty realizować będzie Rada Sołecka w Wielkim Mędromierzu, świetlice wiejskie w Bagienicy, Małej Kloni, Kamienicy i Przyrowie.

______________________________________________

Niezłe pieniążki, z pewnością staną się środkiem do osiągnięcia kolejnego sukcesu. A pamiętajcie o Kamienicy, ta wioska lata świetności ma za sobą, ale to nie jest winą mieszkańców. Swoją drogą…, mieć taki piękny zabytkowy pałac i…, szkoda się denerwować.

 

 

Wytrzymają w jednym aucie tyle godzin?

Jesteśmy głęboko poruszeni faktem, że tucholskiego burmistrza zaproszono do Warszawy, aby ponarzekał w Sejmie na swój los, w sprawie przespanej sprawy zmniejszenia kompetencji dla tucholskiego sądu. W taki oto sposób sens traci informacja o tym, że tylko Starosta Tucholski,  niczym Wallenrod w osamotnieniu walczy o swoje gospodarstwo. Teraz jest „ich dwoje” i pojadą jednym autem, zapewne nową/starą „cytryną” z szoferem, a my damy im na hot- doga i paliwo.

 ***

Bo to… jeden bywa nawiedzony, inny staje się Panem Samochodzikiem, jak w powieściach  Nienackiego, a cel i tak bywa nieosiągalny. Założymy się?

(raazem)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook