Fajerwerki w NOWY ROK, czy to już ostatni raz?

Prezydenci większych miast odeszli od stałej formuły w Nowy Rok, fajerwerki zastąpiły pokazy laserowe lub nie ma ich wcale (Tuchola). Unia także nie próżnuje i pod pozorem walki z terroryzmem już kombinuje, jak całkowicie zakazać posiadania wszelkich materiałów wybuchowych i substancji chemicznych (np. kret w granulkach) z których coś podobnego można wyprodukować w swojej kuchni.

Artykuł 51.

„Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

W takim razie kiedy można puszczać fajerwerki? W ciągu roku są tylko 2 dni, kiedy można to robić legalnie bez względu na miejsce (czyli np. w przestrzeni miejskiej) – jest to oczywiście Sylwester, czyli 31 grudnia oraz Nowy Rok, czyli 1 stycznia. W przypadku złamania przepisów grozi nam grzywna w wysokości nawet do 500 zł.

W ciągu roku można puszczać fajerwerki jedynie na własnym terenie lub tam, gdzie mamy zgodę właściciela terenu. Oczywiście należy to robić nie naruszając ciszy nocnej i używać produktów pirotechnicznych legalnie dopuszczonych do obrotu na terenie UE.


(RED.)

admin

Next Post

Tuchola. Kiedyś cmentarz, dzisiaj park, reszta jest milczeniem?

pt Sty 4 , 2019
Kiedyś spełniał rolę cmentarza(ewangelickiego), po likwidacji, płyty nagrobne zabrali kamieniarze,jeszcze później zasypano grobowce,wyrównano teren i w tym miejscu powstał park z którego prawie nikt nie korzysta, z wyjątkiem właścicieli psów, którzy wyprowadzają tam swoje czworonogi. Odwiedziliśmy obiekt u zbiegu Świeckiej i Chopina w Tucholi.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook