13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Fakty o podwyżce cen za śmieci w gm. Tuchola

2 min read

W naszym życiu pewne są dwie kwestie: śmierć i podatki. Co do pierwszej możliwości nie mamy na nią większego wpływu,  w drugim przypadku jest podobnie z jednym zaznaczeniem, mamy prawo wiedzieć skąd się biorą, ściślej, podwyżki cen odbioru śmieci. Przy tej sprawie narosło tak wiele mitów i plotek, że czas już najwyższy pewne kwestie wyjaśnić, opierając się na FAKTACH!

Podwyżki cen śmieci nie wzięły się z kapelusza, a podyktowane zostały konkretnymi wyborami, a właściwie wymuszeniami, które swój początek mają w 2013 roku, czyli wtedy, gdy w życie weszła kompletnie zwariowana ustawa, którą w wielkiej części wymusiła unia, czyli zamiennik dawnego Kraju Rad. To, co dzieje się od tamtej pory, jest pokłosiem dnia dzisiejszego, gdzie w naturalnym odruchu, pojawiło się społeczne cwaniactwo, polegające na składaniu fałszywych deklaracji, a te przeliczane są na koszty za członka rodziny. Efekt? Zabrakło 121.882,35 złotych, które gdzieś muszą się odnaleźć. Gdzie? Wszyscy poniesiemy tego konsekwencje.

Przydatna informacja, płacimy nie ryczałtem, a od ilości śmieci, a te są zatrważające, bo tzw. „śmieci zmieszanych”, statystycznie każdy mieszkaniec Tucholi produkuje, uwaga! 200 kg! To kolejny skutek idiotycznej polityki rządu, która ciągle nie oponuje wobec pakowania towarów w materiały biodegradowalne. W żaden sposób nie można tych ilości śmieci odnieść do wsi gminnej takiej, czy siakiej, powód? Mniejsza populacja, inne możliwości, które łączą się np. z produkcją rolną.

Wracamy na chwilę do krytycznej chwili, a ta nastąpiła w grudniu ubiegłego roku. W swoim wystąpieniu burmistrz Tucholi mówi jasno, nasza komunalka wychodzi na „zero”. Szef tucholskiej komunalki bez ceregieli, dobitnie mówi o powodach, dokonuje porównań i będąc w obecnej sytuacji tłumaczy, że nasza gmina zrobiła wszystko, aby ceny odbioru śmieci maksymalnie obniżyć, jednocześnie ukazuje, jak sytuacja wygląda w sąsiednich gminach, sięgając nawet do Sępólna Krajeńskiego. W swojej wypowiedzi wspomniany nie zapomina nawet o sytuacji o której wielu z nas nie ma pojęcia, bywają czasami awarie sprzętu, nawet w dobrym stanie i o tym, co wtedy się dzieje, kiedy minąć musi ileś dni, aby je usunąć. Rachunek ekonomiczny jest prosty…, są działy firmy, gdzie praca trwa przez całą dobę, aby miasto nie zarosło brudem i robactwem, to kosztuje, choć najdroższym okazuje się być prawo, ustalane przez parlament nieudaczników, których sami wybraliśmy.

Prosimy obejrzeć, pomyśleć, wyciągnąć indywidualne wnioski, biorąc pod uwagę zwariowaną rzeczywistość, którą rząd usprawiedliwia obecnie pandemią, a ta stanowi antidotum na każdą głupotę, która jest ich autorstwem, my tylko ponosimy tego konsekwencje.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook