28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Felieton. Priorytet? Złamać opór nauczycieli, czyli…Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty szuka kosmitów do roboty.

5 min read
Rozpoczął się strajk oświatówki, całkowicie słuszny, bo tak, jak przez lata upodlono tę grupę zawodową, to chyba żadnej wcześniej. Doszło nawet do tego, że ważniejszym od nich, stały się dopłaty do krów i świń w ramach kolejnego nonsensu rządu, ze znaczkiem „+”.

Czara goryczy się przelała, najgłupsza reforma oświaty w dziejach, wprowadzona przez szkodnika – minister oświaty, którą schowano obecnie do szuflady, zastępując ją byłą premierzycą Szydło. Cóż, rozpoczęła się pilna ewakuacja cymbałów wprost do struktur europejskich w postaci wyborczych jedynek. Nie dość, że zostaliśmy sprzedani Narodowi Wybranemu za mienie bezspadkowe (300 mld dolarów), to obecnie realizowany jest  program niszczenia kultury i nauki , powszechnym, narodowym duraczeniem. Odpowiedzialnych już znaleziono, przekierowano złość mikrocefali wprost na nauczycieli, to teraz oni są „be” i trzeba ich napiętnować. Niestety, szabesgoje wszystkich formacji nie wzięli pod uwagę ducha polskości, a kiedy ten się rozjuszy, to ulice się zapełnią i nie będzie to kasting do kolejnych odmóżdżających, kretyńskich programów telewizyjnych.
Obecnie jesteśmy na etapie złamania nauczycieli, wykorzystane zostaną wszelkie próby i wszelkie  metody, dokonano już zmian w prawie, które ma z nim tyle wspólnego, co czerwony piasek z kaszanką. PiSowscy funkcjonariusze szczebla wojewódzkiego już realizują wytyczne swoich przełożonych, a jeżeli tak się dzieje, to nasze, Kujawsko – Pomorskie, musi być w czołówce, aby się zasłużyć starszym i mądrzejszym.
Na pierwszym miejscu znalazł się oczywiście Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, którego już poznaliśmy, „ten artysta zasłużył się” partii, pismem skierowanym do „belfrów” w którym aż roiło się od pogróżek.
Wiemy, że niektóre szkoły wywiesiły ów list, aby każdy mógł się naocznie przekonać, jak traktowana jest oświata. Nie wróżę temu panu świetlanej przyszłości, bo wzorem poprzedników z PO, w odpowiednim momencie stanie się kozłem ofiarnym i dostanie kopa tam, gdzie zwykle ludziom wyrastaj nogi.
Polskie partie to wcielone zło, wybór aparatczyków, będzie miał dalekosiężne konsekwencje. Poprzez idiotyczną ordynacje wyborczą, nasz głos skierowany na konkretną osobę i jakieś nadzieje, nie mają żadnego pokrycia w faktach, przejdą swoi, czyli „ich” ludzie.
Wyjątkiem są ludzie z Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy – eurosceptycy. Tutaj sytuacja jest jasna i prosta, żaden z głosów nie będzie zmarnowany, niestety, ruch został otoczony szerokim kordonem izolującym, głównie w mediach, nawet tych Kurskiego, podobno publicznych.
Z odsieczą pisowskiej propagandzie przyszli ludzie z „Solidarności”, którzy od początku mieli trudne zadanie kolaborowania z rządem w sprawie protestu nauczycieli, podjęli desperacką próbę przejęcia strajku i jego pacyfikacji, niestety, nie udało się, ZNP wymierzył tęgiego kopniaka i… trafił. Na nic rozmowy ostatniej szansy, na nic fikcyjne porozumienia, nagonka, strajk już trwa i z pewnością nauczyciele go wygrają. Niestety, pisowskie szykany będą trwały, wybrano wariant siłowy, skoro wspomniany Kurator Oświaty zamieścił ogłoszenie, które budziłoby śmiech, gdyby nie nadano mu pozorów legalności.
Chodzi o wytrącenie argumentów z rąk nauczycieli, można ich złamać tylko w jeden sposób, przeprowadzając egzaminy, dlatego, wystarczy tylko szczera chęć kogokolwiek z nauczycielskimi korzeniami, aby wcisnąć go do komisji egzaminacyjnych, dając im sowite wynagrodzenie za usługi. Proces rekrutacji przypomina mobilizację, a to rodzi obawy, jednak nie u „pracodawców”,a tym bardziej nie u części ogłupionych telewizyjną i prasową propagandą rodziców.
Stan klęski rozumu? Nie ma go w tym wszystkim wiele. Nauczyciel dla PiS-u jest w drabinie hierarchii urzędniczej niżej, niż krowa, czy świnia. Jedno jest pewne, PiS stracił właśnie część elektoratu, bo ten myśli i bardzo dobrze…
Poznajmy fragmenty kompromitujących materiałów w sprawie rekrutacji przypadkowych osób, co niesie zagrożenia  dla dzieci i młodzieży.

Każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów. Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się już zgłaszać do kuratoriów oświaty. 

W Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zostały uruchomione punkty informacyjne, do których osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi mogą przesyłać swoje zgłoszenia. Minister Edukacji Narodowej podpisała rozporządzenia dające taką możliwość. To odpowiedź na prośby dyrektorów szkół.

Kto może się zgłosić?

Każda osoba, która posiada kwalifikacje pedagogiczne. Szczegóły:

  • rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 kwietnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty (Dz. U. poz. 625) oraz

  • rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 kwietnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego (Dz. U. poz. 626).

W jak sposób można się zgłosić?

Należy przesłać swoje zgłoszenie mailem na adres podany poniżej lub zadzwonić na jeden z podanych poniżej numerów. Przesłana informacja powinna zawierać dane osobowe oraz kontaktowe (imię i nazwisko, powiat, gmina, miejscowość, dzielnica, posiadane kwalifikacje, nauczany przedmiot, numer telefonu kontaktowego, a także miejsce ostatniego zatrudnienia – chodzi tylko o szkoły lub placówki edukacyjne). Osoba zgłaszającą się powinna również poinformować o terminie egzaminu, w którym będzie mogła wziąć udział. 

Jakie są zadania osoby zgłaszającej się?  

Zadaniem członka zespołu nadzorującego jest w szczególności zapewnienie samodzielnej pracy uczniów w czasie trwania egzaminu w danej sali egzaminacyjnej. Członkowie zespołu po zakończeniu egzaminu zbierają od uczniów zeszyty zadań egzaminacyjnych, karty odpowiedzi lub karty rozwiązań zadań egzaminacyjnych, porządkują i pakują zebrane materiały.

_________________________
(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook