pon. Lip 6th, 2020

Ferie zimowe na półmetku

2 min read

Ferie zimowe 2020 już na półmetku. Policjanci w ramach działań prowadzą wzmożone kontrole kierowców. Sprawdzają m.in. trzeźwość i uprawnienia kierujących, kontrolują też prędkość oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na kierowców pojazdów przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.

Ferie to czas wytężonej pracy dla policjantów. W tym okresie funkcjonariusze szczególnie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Swoją uwagę zwracają na stan techniczny środków transportu, które wykorzystywane są do przewozu naszych pociech na zimowiska. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierujących oraz reagują na wszelkie łamanie przepisów ruchu drogowego. Wszystko po to, aby wyeliminować z dróg potencjalnych drogowych zabójców oraz zadbać, aby dzieci i młodzież dotarły do celu w bezpieczny sposób.

Od początku akcji „Bezpieczne ferie 2020” kujawsko-pomorscy policjanci skontrolowali ponad 180 autokarów przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Niestety w czterech przypadkach ujawnili usterki, które uniemożliwiały dalszą jazdę pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne tych autobusów.

Policjanci przypominają:

przed wyjazdem można skontaktować się z jednostką Policji i umówić na sprawdzenie autokaru. Policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdu, szczególnie układ hamulcowy, układ kierowniczy, prawidłowe ogumienie, oświetlenie, oznakowanie oraz wyposażenie. Zwrócą także uwagę na sprawność psychofizyczną kierowcy, jego uprawnienia oraz trzeźwość.

Warto dodać, że za pomocą strony internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl każdy może sprawdzić pojazd, którym dziecko wyruszy w podróż.


Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska