21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ferie zimowe z policjantami

2 min read

Ferie zimowe nieuchronnie zbliżają się ku końcowi. Okres dwutygodniowej przerwy w nauce był okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Mundurowi nie tylko odwiedzili dzieci na zimowiskach, ale też zaprosili maluchów wraz z rodzicami do miejscowej komendy policji.

 

W trakcie ferii zimowych, tucholscy policjanci prowadzili szereg działań mających na celu zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas wizyt funkcjonariusze informowali o zasadach bezpieczeństwa, wskazywali dzieciom i młodzieży właściwe formy spędzania wolnego czasu, edukowali z zakresu ochrony przed zagrożeniami oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwem związanym z poruszaniem się po zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Prócz zajęć edukacyjnych, mundurowi przygotowali wiele atrakcji dla maluchów, zapraszając ich wraz z rodzicami do miejscowej komendy. Przewodnicy psów policyjnych mł.asp. Tomasz Kuffel i sierż. szt. Tomasz Kozielecki przeprowadzili pokaz obrony przewodnika przez agresywnym napastnikiem. Następnie pies policyjny udaremnił próbę kradzieży samochodu przez złodzieja. Tego typu atrakcje cieszą się dużym zainteresowaniem i pokazują wysoki poziom wyszkolenia naszych psów służbowych. Dzielnicowy asp. szt. Arkadiusz Cyls oraz mł. asp. Mariusz Kulczyk zaprezentowali sprzęt służbowy oraz radiowóz, do którego dzieci mogły wejść. Przy okazji mogły też włączyć syrenę policyjną i sprawdzić działanie radiostacji. Wreszcie nadszedł czas na zwiedzanie  pomieszczeń nowoczesnej komendy. Mundurowi zaprezentowali m.in. areszt, pokój okazań, siłownię, niebieski pokój, oraz strzelnicę laserową. Ta ostatnia niespodzianka budzi zawsze wiele emocji wśród zwiedzających. Pod okiem instruktora strzelań dzieci wraz z rodzicami mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Uśmiech na twarzach dzieci świadczył o tym, że byli zadowoleni z atrakcji, jakie przygotowali im miejscowi policjanci.


sierż. szt. Bartosz Wiese KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook