pt. Maj 29th, 2020

Finał konkursu „OPOWIEŚCI Z TEJ ZIEMI”

1 min read

W środę poznaliśmy zwycięzców szóstego już konkursu literackiego „OPOWIEŚCI Z TEJ ZIEMI”. Uroczystość odbyła się w Bibliotece Miejskiej w Tucholi. Finał miał charakter bardzo kameralny, przez to klimat spotkania był wręcz rodzinny. Twórców, gości i sponsorów przywitała pisarka, animatorka kultury i jednocześnie gospodyni spotkania – Pani Maria Ollick. Nagrodzone utwory – recytowano.

W tym konkursie wszyscy uczestnicy stali się zwycięzcami, choć wyłoniona przez sędziów ścisła czołówka, otrzymała nagrody pieniężne. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątki, a ich utwory zebrane zostaną w specjalnym tomiku poezji. Zaiste, niezwykła impreza kulturalna, którą przepięknym komentarzem opatrzył jeden z sędziów – Pan Kazimierz Rink – znany poeta, dziennikarz, krytyk i animator kultury, stowarzyszony w Związku Literatów Polskich.

Uroczystość podzielono na kilka części, ostatnia miała charakter kuluarowy, gdzie przy kawie dyskutowano o poezji.

Pozostaje pogratulować zwycięzcom, sponsorom, gospodarzom spotkania i wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tej niezwykłej imprezy kulturalnej, jednej z ważniejszych w kalendarzu kulturalnym Tucholi.

 

m.