4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

FRANTÓWKI BYSŁAWSKIE OBCHODZĄ JUBILEUSZ!

1 min read

Zespół Frantówki Bysławskie powstał w 1999 roku przy okazji obchodów 700-lecie Bysławia. Nazwa zespołu pochodzi od tego, że stare piosenki w regionie nazywano „frantówkami”. Frantówki śpiewano np. nad miejscowym jeziorem, również je wymyślano.

„Dwadzieścia lat minęło, jak jeden dzień…”, nie dajmy się zwieść tytułowej piosence telewizyjnego 40 – latka, bo to nie jest opowieść o perypetiach inżyniera Stefana Karwowskiego, a o wspaniałym zespole, który swoją obecnością zaszczyca wiele spotkań i uroczystości – FRANTÓWKI BYSŁAWSKIE.

Zgrany, wesoły, zawsze dysponowany zespół, znany jest nie tylko w naszym powiecie, ale i bardzo daleko od niego. Trudno się temu dziwić, bo nasz folklor jest wyjątkowy. TOKiS od lat uczestniczy w występach „Frantówek” i niezmiennie rejestruje ich występy. To bardzo ważne, podobne perełki należy zbierać i przechowywać w archiwum, jak prawdziwy skarb.

13 dzień lipca będzie dla zespołu wyjątkowym. Uroczystości rozpoczną się już o godzinie 16-stej, oczywiście w Domu Strażaka w słonecznym Bysławiu.

TOKiS otrzymał zaproszenie, za które dziękuje. A co nas czeka tego dnia? Przeczytamy w zaproszeniu.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook