27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„FreD goes net” – kolejna edycja

2 min read

W gminie Tuchola rusza kolejna edycja programu „FreD goes net” skierowanego do młodych osób od 13. do 19. roku życia, które eksperymentują z narkotykami, alkoholem bądź innymi środkami psychoaktywnymi.

Projekt będzie realizowany dzięki współpracy burmistrza Tucholi z Poradnią Leczenia Uzależnień w Tucholi. Aby wziąć udział w programie, należy umówić się telefonicznie na wizytę wstępną.

Ważne jest, aby w tej sprawie młodzież bezpośrednio skontaktowała się z realizatorem programu. Można też wysłać wiadomość sms o treści: „imię i nazwisko, data urodzenia, Chciałbym wziąć udział w programie Fred” na numer telefonu 504-047-049.

Udział w programie jest bezpłatny.

Celem zajęć jest podniesienie wiedzy uczestników na temat szkodliwości używania substancji psychoaktywnych oraz zachęcenie ich do oceny indywidualnego ryzyka używania substancji psychoaktywnych oraz w efekcie do zmiany postaw i zachowania – ograniczenia używania substancji lub abstynencji.

„Fred goes net” składa się z rozmowy indywidualnej i 8-godzinnych zajęć przeznaczonych dla małych grup (5 – 12 osób).

Indywidualna rozmowa wstępna ma na celu:

– przekazanie potencjalnemu uczestnikowi informacji na temat treści programu i obowiązujących zasad,

– stwierdzenie, czy program jest odpowiedni dla danej osoby, zmotywowanie młodego człowieka do uczestnictwa w programie.

Program uczy młodych ludzi dokonywania właściwych wyborów, odpowiedzialności, podnosi wiedzę na temat używania środków psychoaktywnych oraz zachęca do oceny ryzyka, a w sytuacjach tego wymagających – motywuje do podjęcia leczenia. Uczestnicząc w nim można liczyć także na łagodniejsze działania prawne i dyscyplinarne w przypadku konfliktów z prawem.

Zajęcia w ramach programu prowadzone będą przez kierownika Poradni Leczenia Uzależnień, terapeutę – Mariusza Sokołowskiego. Dodatkowe informacje można uzyskać w Punkcie Konsultacyjnym dla Osób Uzależnionych od Narkotyków i Ich Rodzin w Tucholi, ul. Nowodworskiego 14-18, który jest czynny w każdą środę w godzinach od 11.30 do 13.30.

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w programie!


(red.)

tuchola.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook