22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

#GaszynChallenge

2 min read

Jak Polska i Niemcy długie i szerokie, trwa akcja pn. „pompujemy dla Wojtusia” , a ta nabiera coraz większego rozmachu. Co ciekawe, spora część społeczeństwa kompletnie nie wie , dlaczego „zglebowano” wojsko, strażaków, policjantów oraz innych i kazano im robić pompki.

Nikt, niczego nie nakazał, to akcja spontaniczna, a jej głównym bohaterem jest chory chłopczyk z Gaszyna.

Wojtuś Howis ma półtora roku i cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni ( wielokrotnie pisaliśmy o tej chorobie na łamach portalu tokis.pl). Dzięki zbiórce pieniędzy ma on szansę na lek za ponad 9 milionów złotych. Gaszyn Challenge okazał się takim sukcesem, że teraz może pomóc innym chorym dzieciom. Oczywiście aktualnym pozostaje pytanie, gdzie jest w tym wszystkim usytuowany POLSKI RZĄD?
Oczywiście na polityków nie ma co liczyć, a tym bardziej im wierzyć, dlatego obywatele swój los wzięli we własne ręce i dzielą się tym, co im jeszcze pozostało – sercem i resztkami z portfela.
Zbiórka pieniędzy na lek dla Wojtusia rozpoczęła się cztery miesiące temu i… prawie ustała, również przez słynnego wirusa-zbójcę. Rodzice dziecka stracili nadzieję, a potrzeba było aż 9 mln złotych. No i się zaczęło, wystarczyła jedna osoba, która spowodowała efekt śnieżnej kuli, pieniądze popłynęły wartkim strumieniem, ponieważ zasady akcji są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek.
Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby. (https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge)
Do akcji przyłączają się wszyscy, nawet księża, którzy z powodów oczywistych, pompują… piłki, poczucie humoru jest jak najbardziej wskazane. Nominacje ciągle trwają, a my obserwujemy, jak kolejne drużyny druhów w tym również z naszego powiatu, ponownie ratują ludzi w potrzebie. Niektóre  z nich pokażemy w akcji.
Dobra robota do której i to bez pompowania przyłączyli się już wolontariusze tokis.pl.

(red.)

Na fot. OSP Gostycyn / kadr z filmu
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook