30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gdzie będą odbywały się letnie koncerty w ramach obchodów Dni Borów Tucholskich?

2 min read

W Państwa pytaniach do redakcji TOKiS-a pojawia się wiele zagadnień godnych wyjaśnienia, jednak to dotyczące koncertów finałowych,  podczas Dni Borów Tucholskich jest najczęstsze.

Wiemy, że w najbliższej przyszłości wiele w naszej Tucholi się zmieni, władze miasta mają w tej materii bardzo ambitny plan i gotową koncepcję, gdzie obecnie opuszczony nieco Małpi Gaj, będzie spełniał kluczową rolę. Prawdopodobnie właśnie tam od przyszłego roku skupiać się będzie gro działań przestrzennych związanych z kulturą masową. To słuszna decyzja powiązana między innymi z powstaniem infrastruktury parkingowej, o czym była mowa w jednym z naszych reportaży, gdzie dokonywano oględzin w obecności pana Burmistrza. Bardzo ważną rolę odegra zapewne również kino, którego budowa ruszy tuż po przejściu ścieżki formalnej ( papierologia).

W tym roku obchodzimy okrągłą rocznicę obchodów DBT i używając języka potocznego spodziewać się możemy bardzo „wypasionej , długiej kanikuły”. Zaawansowane są rozmowy ze sponsorami, którzy są w tym roku bardzo hojni. Można spodziewać się dobrego budżetu i wyjątkowego repertuaru imprez, przygotowanych specjalnie dla nas, mieszkańców oraz gości – turystów.

Tegoroczne DBT będą miały także wyjątkową oprawę medialną, wykorzystane zostaną środki do rejestracji obrazu, które na bieżąco oddawały będą w pełni to, co się dzieje osobom, które nie będą miały możliwości wzięcia udziału w obchodach. Codzienne przekazy wizyjne staną się normą i nie będą przerażająco drogie, wręcz przeciwnie. Nie ukrywamy, że również nasze środki ( a mamy ich już sporo) zostaną wcielone do tej bardzo ciężkiej pracy. Najważniejsze imprezy muzyczne odbywać się będą jeszcze w stałym miejscu, przy ulicy Witosa, pomimo tego, że będą już trwały prace przy budowie kompleksu handlowego Tuchola Park, o czym wielokrotnie już pisaliśmy.

Inwestor w tym czasie będzie niwelował teren, jednak nie będzie to bezmyślna krzątanina maszyn, a systemowe działanie w oddalonych od sceny sektorach działki , co umożliwi przeprowadzenie koncertów. Mówiąc prościej, będzie bezpiecznie i co najważniejsze – godnie.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook