nie. Lip 5th, 2020

Generał Adam Joks został nowym dowódcą NATO-wskiego Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy

1 min read

Generał Adam Joks został nowym dowódcą NATO-wskiego Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy. W uroczystości przekazania obowiązków wziął udział wicewojewoda Józef Ramlau.

Wicewojewoda Józef Ramlau podziękował za służbę odchodzącemu dowódcy Centrum Szkolenia Sił Połączonych Generałowi Wilhemowi Grünowi, którego na nowym stanowisku zastąpił Generał Dywizji Adam Joks. Wicewojewoda nowemu dowódcy życzył pomyślności w kierowaniu tak ważną jednostką.

Nowy dowódca zapewnił o tym, że będzie kontynuował pracę swojego poprzednika i będzie skupiał się na ćwiczeniach i szkoleniach.

Na to wydarzenie swój specjalny list skierował prezydent Rzeczpospolitej Andrzej Duda, w którym gratulował nowemu dowódcy.

„Jestem przekonany, że sprosta pan wyzwaniu wysoko postawionej przez poprzedników poprzeczki. Stając na czele NATO-wskiej struktury będzie pan generał jednocześnie ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej i Sił Zbrojnych RP wobec naszych sojuszników i partnerów. Wierzę, że doskonale wypełni pan tę misję. Gratuluję.”- napisał Prezydent.

Generał dyw. Adam Joks był zastępcą szefa sztabu generalnego Wojska Polskiego, wcześniej był szefem sztabu Wielonarodowej Dywizji Pn.-Wsch w Elblągu. Jest absolwentem m.in. Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, Akademii Obrony Narodowej oraz amerykańskiej Akademii Wojennej Wojsk Lądowych.


Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy